Festyn szkolny w SP 9

0
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 odbyło się szczególne wydarzenie - Festyn Rodzinny połączony z obchodami Dnia Dziecka, w którym udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Rozstawiono rozmaite stanowiska, na których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności podczas turnieju językowego, pobawić się przy chuście Klanzy, czy poskakać na dmuchanych zamkach i trampolinach. Chętnie korzystały również z możliwości pomalowania twarzy, dzięki czemu mogliśmy podziwiać piękne motylki, tygryski, czy kotki, które zdobiły ich buzie. Uczniowie przekazali swoje prace plastyczne, które można było nabyć na kiermaszu. Wykonali m.in. magnesy, ozdobne deseczki, czy kolorowe butelki zdobione metodą decoupage.

Ciekawą atrakcją dla najmłodszych była możliwość zobaczenia z bliska pojazdów straży pożarnej i policji oraz uczestniczenia w pokazach ratownictwa medycznego. Rowerzyści mieli również okazję oznakować swój pojazd.

Na scenie wszyscy mogliśmy podziwiać występy taneczne i wokalne. Uczniowie klas I-III zaprezentowali piosenki o zdrowiu, które zostały wyróżnione podczas odbywającego się w miniony wtorek festiwalu.

Na boisku wielofunkcyjnym odbywały się gry i zabawy sportowe, rozegrano mecz siatkówki, w którym rywalizowały drużyny reprezentujące nauczycieli, rodziców i uczniów. W tej potyczce zwyciężyli nauczyciele, jednak wszyscy uczestnicy wykazali ogromne zaangażowanie i wolę walki, za co zostali nagrodzeni medalami i gromkimi brawami. Wręczono również dyplomy za zawody sportowe odbywające się podczas IX Europejskiego Tygodnia Sportu, a także nagrodzono zwycięzcę Biegu o Puchar Dyrektora Szkoły.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja przedmiotów i usług przekazanych przez sponsorów. Jednak najbardziej wyczekiwanym przez wszystkich momentem była loteria fantowa, która cieszyła się ogromną popularnością i przyniosła wiele pozytywnych emocji. Po godzinie 19:30 wszyscy obecni zgromadzili się w pobliżu sceny, z niecierpliwością oczekując jej wyników. Każdy, kto zakupił los, miał szansę wygrać fantastyczne nagrody: kolorową drukarkę, najnowszej generacji tablet, aparat Polaroid, Ozobota- robota do nauki programowania, karnety na siłownię, gadżety komputerowe, sportowe i wiele innych. Największą uwagę przykuwała oczywiście nagroda główna – rower miejski. Nie było uczestnika loterii, który nie pragnąłby go wygrać. Gratulujemy wszystkim, którym w tym roku się poszczęściło.

Dyrekcja i nauczyciele serdecznie dziękują za przybycie przyjaciołom szkoły, wszystkim organizatorom, sponsorom oraz rodzicom, którzy, jak co roku, wsparli to szkolne przedsięwzięcie. Bardzo cieszymy się, że odwiedzili nas wyjątkowi goście: Senator RP Łukasz Mikołajczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Jakub Szczurek, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Jolanta Maćkowiak, Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 15 Pani Małgorzata Olejniczak – Hyla i przedstawiciele Rady Osiedla nr 4.

Kolejna, wspaniała impreza za nami. Mnóstwo zabawy, atrakcji, uśmiechu i pozytywnej energii. Dochód uzyskany z festynu zostanie przeznaczony na utworzenie nowej sali komputerowej, która umożliwi naszym uczniom pracę na lekcjach informatyki w nowoczesnych warunkach. Dziękujemy za to, że byliście z nami i wsparliście ten cel.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick