Ewakuacja Domu Kultury w Przygodzicach [AKTUALIZACJA]

2
27 osób ewakuowano z Domu Kultury w Przygodzicach w związku z podejrzeniem obecności w budynku tlenku węgla. Dwie osoby trafiły do szpitala. To kobiety pracujące w kuchni. Wezwani na miejsce strażacy nie stwierdzili jednak w budynku czadu.

AKTUALIZACJA 15.30

Strażacy po wykonaniu swoich działań nie stwierdzili tlenku węgla w powietrzu. – Z pierwszego zgłoszenia wynikało, że trzy osoby zostały poszkodowane i możliwe jest ulatnianie się czadu. Gdy na miejsce dotarli strażacy z Ostrowa, strażacy-ochotnicy z Przygodzic już przeprowadzali ewakuację budynku. Łącznie z budynku wyprowadzono 34 osoby w tym 27 dzieci – informuje bryg. Krzysztof Biernacki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Mimo tego dwie kobiety zostały zabrane do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Do ich zasłabnięcia doszło najprawdopodobniej na skutek wysokiej temperatury, która panowała w kuchni.

W budynku Ośrodka Kultury w Przygodzicach odbywają się półkolonie. – Akcja przebiegła bardzo szybko i na szczęście nikomu nic się nie stało. Mamy nadzieję, że taka sytuacja zdarzyła się pierwszy i ostatni raz – powiedział Robert Kaczmarek, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick