Europejska przygoda ZPiT Przygodzice

0
Ponad 1500 kilometrów z Polski aż do fińskiego miasta Turku pokonali tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Przygodzice. Do Finlandii pojechali, aby zaprezentować swój dorobek kulturowy podczas europejskiego festiwalu folkloru Europeade 2017. Dla wielu młodych ludzi była to przygoda życia.

Plan był ambitny – przede wszystkim do pokonania było ponad 1500 kilometrów przez Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię aż do Finlandii. Autokar z członkami Zespołu Pieśni i Tańca Przygodzice wyruszył 22 lipca z Przygodzic, by po drodze odwiedzić m.in. Ziemię Augustowską, Wilno, a potem Tallin. Celem wyprawy było jednak fińskie miasto Turku, gdzie pod koniec lipca odbywał się festiwal folkloru Europeade 2017.

To ponad 6000 uczestników z całego Starego Kontynentu. To godziny występów na scenach i przede wszystkim okazja do zaprezentowania swojego repertuaru. Zespół z Przygodzic pokazywał tańce wielkopolskie. Każda z delegacji miała osobną platformę do występu, ale głównym punktem festiwalu była parada, w której wzięli udział wszyscy uczestnicy Europeade. Więcej o impresjach po przyjeździe w materiale wideo.

Fotorelacja z wyjazdu do fińskiego miasta Turku autorstwa Roberta Kaczmarka.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick