Euro 2020 z PROMAX! Dostępny kanał TVP 4K

3
Mamy dobrą informację dla abonentów sieci PROMAX. W związku z rozpoczynającymi się Mistrzostwami Europy 2020 PROMAX wprowadził kanał TVP w rozdzielczości 4K. Program dostępny jest na pozycji 300, a szczegółowe instrukcje na temat tego, jak odebrać kanał, znajdą Państwo na stronie operatora www.promax.media.pl w zakładce aktualności.

Od 11 czerwca w sieci PROMAX dostępny jest kanał TVP 4K. To nie lada gratka dla wszystkich fanów piłki nożnej tym bardziej, że rozpoczyna się EURO 2020! Polska reprezentacja zmierzy się z takimi drużynami, jak Hiszpania czy Szwecja.

W ofercie telewizji cyfrowej PROMAX kanał otrzymał pozycję nr 300 na dekoderze. Warunkiem odbierania sygnału w najwyższej jakości jest posiadanie telewizora obsługującego standard 4K.

Jak odbierać nowy kanał?

  • poprzez moduł CAM
    Abonenci korzystający z modułu CAM będą mogli oglądać kanał TVP 4K, ale ich odbiornik telewizyjny musi obsługiwać rozdzielczość 4K (3840×2160), kodek HEVC i HDR oraz ścieżkę audio Dolby Digital Plus (oznaczenie DD+ lub E-AC3).Aby wyszukać program TVP 4K należy przeprowadzić standardowe skanowanie pasma. Program pojawi się na pozycji numer 300.
  • poprzez dekoder HD
    Program TVP 4K będzie nadawany FTA (niekodowany). Oznacza to, że niektórzy abonenci korzystający z dekodera HD będą mieli także dostęp do programu TVP 4K. Warunkiem jednak jest posiadanie telewizora zgodnego ze standardem DVB-C, obsługującym jednocześnie rozdzielczość 4K (3840×2160), kodek HEVC i HDR oraz ścieżkę audio Dolby Digital Plus (oznaczenie DD+ lub E-AC3).Aby wyszukać program TVP 4K należy przepiąć kabel antenowy z dekodera do telewizora lub połączyć dodatkowym kablem antenowym wyjście loop w dekoderze z wejściem antenowym w telewizorze. Następnie należy przeprowadzić skanowanie pasma w telewizorze. Program pojawi się na pozycji numer 300.

Kanał będzie dostępny od 11 lipca do 11 sierpnia. Szczegóły na stronie internetowej PROMAX lub pod numerem telefonu:  62 735 31 11.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick