Popis Łukasza Zakrety. „Wygrana za sześć punktów” [WIDEO]

0
Kolejny bardzo dobry mecz w obronie dał Enerdze MKS Kalisz drugie zwycięstwo z rzędu. W 10. rundzie spotkań PGNiG Superligi Kaliszanie wygrali we własnej hali z MMTS-em Kwidzyn 27:23 (12:8) i zajmują aktualnie szóste miejsce w tabeli. Bohaterem meczu bramkarz Łukasz Zakreta, który bronił z 44% skutecznością. Najlepszym zawodnikiem w ataku był Marek Szpera, który rzucił 8 bramek. Teraz przed zespołem Patrika Liljestranda wyjazd do Lubina na mecz z Zagłębiem.

Energa MKS Kalisz po niemrawym początku sezonu wchodzi wreszcie na wysokie obroty. Przed tygodniem bardzo ważne zwycięstwo w Gdańsku z Wybrzeżem, teraz z MMTS-em Kwidzyn. Kaliszanie grają lepiej jednak od dłuższego już czasu. – Wszystko tak naprawdę zaczęło się od meczu z Wisłą Płock. Już wtedy graliśmy dobrze w defensywie i byliśmy blisko wygranej. Ostatecznie przegraliśmy, więc dziś o tym już nikt nie pamięta – mówi Maciej Pilitowski, rozgrywający Energi MKS Kalisz.

Piątkowy mecz z MMTS-em Kwidzyn był kontrolowany od pierwszej minuty. Kaliszanie wygrali dzięki świetnej defensywie. W ataku z dobrej strony pokazali się Marek Szpera oraz Robert Kamyszek. W bramce nie do przejścia był Łukasz Zakreta.

MKS z pięcioma wygranymi i pięcioma przegranymi zajmuje szóste miejsce w tabeli. Teraz przed Energą wyjazd do siódmej drużyny PGNiG Superligi, czyli Zagłębia Lubin, gdzie trenerem jest Bartłomiej Jaszka.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick