Emilia Szymendera przegrała walkę z chorobą

6
Dziś walkę z chorobą przegrała Emilia Szymendera, pedagog szkolny, wolontariuszka, a przede wszystkim kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim.

Emilia Szymendera była znana przede wszystkim jako wieloletnia kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn im. św. Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim. Wcześniej jednak związana była także z działalnością dla innych. Przez wiele lat zawodowo pracowała w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka jako pedagog i psycholog szkolny. Założyła Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta i była jego prezesem. Za całokształt działalności społecznej w 2012 roku była nominowana w plebiscycie Gazety Ostrowskiej „Ostrowianin Roku”. Zaangażowana była także w działalność na rzecz samotnych matek. Przed likwidacją azylu dla samotnych kobiet z dziećmi przy ul. Wolności w Ostrowie pomagała w placówce.

Emilia Szymendera od długiego czasu zmagała się z chorobą nowotworową. Przez ten czas, w miarę możliwości, pracowała nadal w Schronisku „Brata Alberta”. W prowadzeniu placówki pomagała jej rodzina.

Pożegnanie Emilii Szymendery zaplanowano na 20 października o godzinie 12:00 w ostrowskiej konkatedrze. Zostanie pochowana na cmentarzu przy ul. Limanowskiego.

 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. SERDECZNE WSÓLCZUCIE DLA CAŁEJ RODZINY. WSPANIAŁY CZŁOWIEK O WIELKIM SERCU . DZIĘKUJEMY ZA DOBRO JAKIE CZYNIŁAŚ DLA LUDZI BEZDOMNYCH . PANI EMILIA DLA NAS NIE UMARŁA ODESZŁA POPROSTU DO SWOJEGO NOWEGO DOMU ,KTÓRY OFIAROWAŁ JEJ BÓG ,NIECH JEJ NOWY DOM BEDZIE ZAWSZE PEŁEN WSPOMNIEń , PEŁEN KWIATÓW, PEŁEN ŚWIATŁA . A PRZEDEWSZYSTKIM MODLITWY. DAJ JEJ BOŻE WIECZNE ODPOCZYWANIE

  2. PANIE ANDRZEJU ,PRZEPIEKNYMI SLOWAMI ŻEGNA PAN PANIĄ EMILIĘ . TO BYŁ CZŁOWIEK O WIELKIM SERCU ,TO CO ROBIŁA DLA LUDZI TO POWOŁANIE , Z WIELKIM SERCEM TEŻ POWINNA BYĆ POCHOWANA .SPOCZYWAJ W POKOJU PANI EMILIO ,DLA RODZINY SKŁADAM WSÓLCZUCIE .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick