Ekstraliga zmienia terminy meczów barażowy. Kibice piszą petycję!

4
Niekorzystne prognozy pogody sprawiły, że odwołany został niedzielny barażowy mecz o PGE Ekstraligę w Gorzowie. Dziś poznaliśmy nowy termin. Pierwsze starcie pomiędzy truly.work Stalą a Arged Malesą TŻ Ostrovia odbędzie się 6 października na stadionie w Gorzowie, mimo że ten termin już wcześniej zarezerwowany był dla klubu z Ostrowa Wielkopolskiego. Z taką decyzją nie zgadzają się kibice beniaminka Nice 1. Ligi.

Działacze ostrowskiego klubu już wcześniej mieli mieszane uczucia związane z występem w barażach o PGE Ekstraligę. – Wiąże się to z dodatkowymi kosztami dla obu stron. Chcemy walczyć do końca i podjąć rękawice, sprawdzić się w sportowej rywalizacji. Z tyłu głowy jest jednak racjonalne myślenie, że te pieniądze możemy przeznaczyć na nowy sezon – mówił zaraz po finałowym starciu z PGG ROW-em Rybnik Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Kiedy już klub z Ostrowa zdecydował się wystartować w dwumeczu ze Stalą Gorzów, organizatorzy pierwszego spotkania zdecydowali się je odwołać z powodu na niekorzystne prognozy powody. PGE Ekstraliga zdecydowała, że pierwsze spotkanie na Stadionie im. Edwarda Jancarza zostanie rozegrane w terminie, w którym miał zostać rozegrany rewanż w Ostrowie Wielkopolskim.

Kibice ostrowskiego klubu, postanowili w tej sytuacji wystosować pismo do PGE Ekstraligi, w którym zaznaczają, że to kolejne obciążenie dla Towarzystwa Żużlowego Ostrovia. Nie trzeba było długo czekać na reakcje działaczy klubu z Ostrowa. Waldemar Górski na profili facebookowym zakomunikował, że Ostrovia pojedzie do Gorzowa pięcioma juniorami.

W kuluarach słychać, że Stali Gorzów taki scenariusz odpowiada. W przeddzień 6 października lider Stali – Bartosz Zmarzlik może sobie w Toruniu zapewnić pierwszy tytuł Indywidualnego Mistrza Świata.

 

Sprzeciw dla zmiany terminu meczu barażowego o prawo startu w PGE Ekstralidze w sezonie 2020 pomiędzy Arged Malesa TŻ Ostrovia, a truly.work Stal Gorzów!

Wojciech Stępniewski
Prezes Zarządu PGE Ekstraligi Żużlowej

Szanowny Panie Prezesie,

w odpowiedzi na KOMUNIKAT PGE EKSTRALIGI – 54/2019 z dnia 30.09.2019, jako kibice sportu żużlowego z całej Polski prosimy o uchylenie niniejszego komunikatu i powrót do pierwotnego terminu drugiego meczu barażowego o prawo startu w PGE Ekstralidze w sezonie 2020 pomiędzy Arged Malesa TŻ Ostrovia, a truly.work Stal Gorzów, tj 6.10.2019 r.

Jako kibice dostrzegamy trud poczyniony przez Zarząd Klubu Arged Malesa TŻ Ostrovia włożony w promocję pierwotnego terminu spotkania. Przełożenie tego terminu spotkania  powoduje ogromne straty finansowe dla Klubu Arged Malesa TŻ Ostrovia oraz straty wizerunkowe dla PGE Ekstraligi.

Dotychczas klub Arged Malesa TŻ Ostrovia dokonał sprzedaży wielu biletów dotyczących spotkania w jego pierwotnym terminie. Ogromna ich część to bilety dla kibiców żużla z całego świata, w tym także z Polski którzy mieli się pojawić w Ostrowie Wielkopolskim po ostatnim turnieju sezonu Speedway Grand Prix w Toruniu. Po przełożeniu terminu tego spotkania bilety będa masowo zwracane, środki pieniężne będa musiały zostać zwrócone kibicom.

Wiemy doskonale, iż Klub Arged Malesa TŻ Ostrovia jako klub Nice 1 Ligi Żużlowej nie należy do bogatych Klubów więc taki cios finansowy będzie przez nich ogromnie odczuwalny. Tym sposobem Zarząd PGE Ekstraligi może przyczynić się do problemów finansowych klubu. Mamy nadzieję iż nie taki jest cel Zarządu PGE Ekstraligi.

W trosce, więc o dobro Klubu Arged Malesa TŻ Ostrovia i PGE Ekstraligi prosimy jak wyżej o ponowne ustalenie terminu meczu pomiędzy Arged Malesa TŻ Ostrovia, a truly.work Stal Gorzów na 6.10.2019 r. o godzinie 18.00.

Z wyrazami szacunku,
niżej podpisani Kibice sportu żużlowego

>> Wirtualne podpisy pod petycją można składać tutaj <<

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Albo przeciwnik walczy z tym co ma w wyznaczonym wcześniej terminie albo niech się podda.Takie przekładanie meczu zwłaszcza z wiadomych przyczyn A nie czepianie się pogody powinno być ostro karane.Bo żużlowcy nie jadą tylko dla siebie ale dla kibiców którzy zaplanowali sobie dany termin i kupili bilety. Więc takie kombinowanie powinno być automatycznym wykluczeniem z podjęcia walki.

  2. Jeżeli ktoś jedzie w GP w danym terminie to powinien też jechać w lidze w wyznaczonym wcześniej terminie a na przypadki losowe typu kontuzja lub inne niestety nikt nie ma wpływu i jedzie w osłabieniu albo niech sobie kogoś wyporzycza.A nie przekładać mecz ligowy na który tak czekają kibice i mieli już czas zaplanowany.

  3. „O komentarz poprosiliśmy trenera Stali Gorzów Stanisława Chomskiego. – Regulamin jest tak skonstruowany, że pierwszy mecz musi się odbyć na torze drużyny z PGE Ekstraligi i tego
    nie wymyśliła Stal Gorzów – uważa Chomski. – Chodzi o to, aby nie dochodziło do sytuacji, że jak zespół z niższej ligi przegra pierwszy mecz u siebie, to na rewanż pojedzie bez motywacji i kadłubowym składem. Dlatego żużlowa władza, a nie Stal Gorzów zdecydowała, aby baraże rozpoczynać na torze ekstraligowca. I nikt nie ma na to wpływu, nawet pogoda. Trudno mi nawet komentować ten wpis, bo jestem w dużym szoku. Nie rozumiem takiej postawy Ostrovii. Jest pytanie, w co oni grają i o co w tym wszystkim chodzi? Teraz rozumiem, dlaczego Ostrovia już wcześniej robiła podchody, aby zamienić się gospodarzami. Może już wtedy zakładali, że jak im nie pójdzie, to wyślą juniorów na rewanż? ” takie rzeczy to tylko w mieście absurdu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick