„Eko-Logika Leśnika” i śmieci. Zobacz nowy odcinek tylko w TV Proart HD [WIDEO]

0
Jak dużo śmieci zalega w okolicznych lasach? Dlaczego tak trudno oduczyć nas - Polaków - śmiecenia? Jakie kary grożą za zaśmiecanie terenów leśnych? Ile wydają nadleśnictwa na utylizację niebezpiecznych odpadów? Na te pytania odpowiada autorka programu "Eko-Logika Leśnika" emitowanego na antenie lokalnego kanału Proart. Od dziś trzeci odcinek na jego antenie.

Lasy Państwowe wydają rocznie miliony złotych na sprzątanie i utylizację odpadów z lasów w całym kraju. W skali roku to dokładnie prawie 20 milionów. Z terenów leśnych każdego roku wywozi się ponad 100 tysięcy metrów sześciennych śmieci – tak pokazują prowadzone statystyki. Taka ilość zajęłaby około tysiąca wagonów kolejowych. Najwięcej odpadów stanowią opakowania plastikowe, kartonowe bądź puszki po napojach. Warto dodać, że plastikowa butelka po wodzie rozkłada się 500-1000 lat!

Leśnicy borykają się także z problemem odpadów niebezpiecznych. Zdarza się, że do lasu trafiają na przykład beczki z odpadami toksycznymi. Śmieci zagrażają całemu ekosystemowi – roślinom i zwierzynie leśnej, ale zatruwają też zbiorniki wodne, których w lasach nie brakuje. Pracownicy Służby Leśnej mają swoje sposoby na identyfikację osób zaśmiecających lasy, między innymi dzięki fotopułapkom.

Niestety, świadomość społeczeństwa w kwestii prawidłowego zachowania się na terenach leśnych pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Dlatego w kolejnym, trzecim już odcinku cyklu „Eko-Logika Leśnika” w Telewizji Proart leśniczowie poruszą właśnie temat odpadów w lasach. Będzie sporo ciekawych i niezwykle ważnych informacji na temat wpływu odpadów na gospodarkę leśną, ale i dowiemy się jakie są sankcje karne za pozostawianie śmieci w lesie.

Premierowy odcinek dziś o 16:55 w Telewizji Proart. Powtórki jutro (środa) o 9:30 i 21:20. Bieżący program telewizyjny znajdziecie także na www.tvproart.pl

Eko-Logika Leśnika (odcinek 1)

Eko-Logika Leśnika (odcinek 2)

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick