E-zwolnienia weszły w życie. ZUS wyciąga rękę do lekarzy i nie tylko

1
Z dniem 1 grudnia w życie weszła elektroniczna forma zwolnień lekarskich. Do lamusa odeszły papierowe kartki i wszystko odbywa się już drogą internetową. Może być to kłopotliwe, zwłaszcza dla starszych lekarzy, którzy z internetem nie mieli wcześniej do czynienia. Wejście w świat elektroniki jest dla nich trudne i stresujące.

Z pomocą wychodzi Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Większość lekarzy została przeszkolona w temacie obsługi systemu do wystawiania e-zwolnień przez pracowników ZUS-u. Zostali także wyposażeni we własne profile na Platformie Usług Elektronicznych.

ZUS chce być wsparciem dla świata lekarskiego w dniach przejścia z systemu papierowego na elektroniczny. Od 3 grudnia Centrum Obsługi Telefonicznej w zakresie e-ZLA będzie obsługiwać klientów w wydłużonych godzinach, tj. od 6 do 22.

CZYTAJ: Koniec ery papierowego L4. Od dziś zwolnienia będą wystawiane za pośrednictwem internetu

Nie tylko lekarze mogą skorzystać z wydłużonej pracy placówek i infolinii ZUS w zakresie e-zwolnień. Swój profil na Platformie Usług Elektronicznych z dostępem do e-ZLA mogą założyć także przedsiębiorcy. Na pomoc pracowników mogą liczyć również ubezpieczeni, chcący się zaznajomić z nowym prawem dotyczącym wystawiania zwolnień lekarskich.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Gdy ktoś prowadzi działalność musi się za każdym zwolnieniem meldować w ZUS i składać dokument ZUS Z-3b nawet jak jest kontynuacja zwolniena lekarskiego ładne mi udogodnienia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick