DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

E-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Ta forma spotkań zaczęła już funkcjonować 19 października w największych miastach w Polsce. Od 4 listopada z e-wizyty można skorzystać także w mniejszych filiach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – W samym październiku taką wizytę zamówiło 1112 osób więc zainteresowanie jest duże. Teraz takie e-wizyty można zamawiać w całej Polsce. Ta e-wizyta to nic innego jak wideo-rozmowa z pracownikiem danej placówki ZUS. Żeby odbyć taką rozmowę musimy mieć dostęp do internetu oraz komputera lub smartfona z kamerą i mikrofonem – mówi Marlena Nowicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce.

Żeby zarejestrować wizytę należy wejść na stronę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i w zakładce „e-wizyta” na takie spotkanie się zapisać. Należy podać swoje imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego, adres e-mail oraz kod pocztowy. – Dzień przed spotkaniem na podany numer telefonu przyjdzie SMS przypominający o wizycie, a godzinę przed wizytą otrzymamy link, w który należy wejść, by połączyć się w godzinę wizyty z konsultantem – dodaje Marlena Nowicka. E-wizyty mogą dotyczyć różnego rodzaju zakresu merytorycznego. Z konsultantem można porozmawiać na temat zasiłku, emerytury, a także zasad i obowiązków z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej.

Jednocześnie ZUS informuje, że jeśli z umówionej e-wizyty nie skorzystamy to należy ją odwołać. Chwilę po rejestracji otrzymujemy link do takiej rezygnacji i przez niego należy odwołać wizytę.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • P
    petentka

    piątek, 6 listopada, 2020

    Zabawa w e-wizyty, a wniosek o emeryturę czeka na rozpatrzenie 2 miesiące. Czeka na zgon wnioskodawcy?

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz