Dziś startuje Ostrowski Rower Miejski! Jak długo pojeździsz za darmo?

2
Fot. UM Ostrów
Od 15 marca na ostrowskie ulice powraca rower miejski. Jednoślady są już dostępne dla mieszkańców. W tym roku start kolejnego sezonu rowerowego został przełożony z 1 marca. Spowodowane to było warunkami atmosferycznymi, które nie pozwalały na terminowe ulokowanie rowerów na stacjach.

Rower Miejski wystartował! Od dziś, czyli 15 marca czerwone jednoślady są już dostępne dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Poprzednie sezony startowały już na początku miesiąca, ale w tym roku został on przełożony. – Nie chcielibyśmy uruchamiać rowerów podczas, gdy nie pozwala jeszcze na to pogoda – mówił Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TAKŻE: Wiosny Ludów rowerem pod prąd

Wszystkie rowery przeszły prace konserwacyjne, zostały naprawione i czekają na pierwsze wypożyczenia. Miejski Zakład Komunikacji informuje, że mimo pandemii, chętnych do korzystania z jednośladów nie brakuje. Wiemy też, że zasady funkcjonowania roweru miejskiego nie ulegną zmianie. – Wypożyczenie roweru jest możliwe po zarejestrowaniu się w systemie NEXTBIKE, a następnie dokonaniu wpłaty aktywacyjnej w wysokości 10 złotych. Korzystanie z roweru przez pierwsze 120 minut jest bezpłatne, później naliczana jest opłata zgodnie z obowiązującym cennikiem – informuje MZK.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick