Dziś ponownie polałaby się krew. Akcji „Oddaj krew z kablówką” nie ma, ale…

0
23 czerwca, tak jak co roku na placu przed siedzibą Telewizji Proart i portalu wlkp24.info byłoby gwarno i tłoczno. Garaże stałyby otworem dla wszystkich tych, którzy zdecydowaliby się oddać 450 ml krwi. Dziś miałaby miejsce 16. akcja "Oddaj krew z kablówką". Plany pokrzyżowała epidemia, ale nie składamy broni i na pewno nadrobimy straty.

Akcja „Oddaj krew z kablówką” to tradycja, która rozpaliła w mieszkańcach Ostrowa Wielkopolskiego i nie tylko chęć do pomocy innym. Sposób na to był zawsze prosty – oddać 450 ml krwi, która trafiała potem do magazynów i wykorzystywana była zawsze w szczytnym celu.

Niestety, epidemia koronawirusa uniemożliwiła przeprowadzenie akcji 23 czerwca. Taka decyzja musiała zostać podjęta ze względu na bezpieczeństwo wszystkich krwiodawców, a także pracowników medycznych, którzy obecnie stoją na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem.

Oświadczenie w sprawie przeprowadzenia 16. akcji „Oddaj krew z kablówką”

Ze względu na wystąpienie w naszym kraju pandemii koronawirusa i wprowadzone w związku z tym ograniczenia Telewizja Proart oświadcza, że 16. edycja akcji „Oddaj krew z kablówką” nie odbędzie się w czerwcu – tak jak to było zaplanowane. Mając na względzie dobro krwiodawców, ich bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo i komfort pracy osób zatrudnionych w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podjęliśmy tę trudną decyzję.

Jeśli sytuacja epidemiologiczna w Polsce się zmieni i wszyscy będziemy bezpieczni – powrócimy do planów przeprowadzenia akcji.

Mamy świadomość, że krwi brakuje, a organizowane przez nas przedsięwzięcie było jednym z najważniejszych w regionie, dlatego nie składamy broni.

Wierzymy, że 16. edycja akcji „Oddaj krew z kablówką” będzie mogła zostać przeprowadzona jeszcze w tym roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick