„Jeśli przegramy, biorę to na siebie. Będzie to moja porażka” [WIDEO]

3
Każda kolejna przegrana Arged BM Stali w ćwierćfinale play off Energa Basket Ligi, przedwcześnie zakończy koszykarski sezon w Ostrowie Wielkopolskim. Zdecydowały o tym dwa przegrane spotkania w Arenie z Legią Warszawa. Kolejne starcie w niedzielę. Czy mistrzów Polski stać na odwrócenie losów tej rywalizacji? Musimy pokazać charakter. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy na to mentalnie gotowi – mówi Damian Kulig.

Z szatni mistrzów Polski słyszymy, że Legia niczym ich nie zaskoczyła. Nie da się ukryć, że ostrowianie w play off zostali na ten moment zatrzymani. Pewnie przez samych siebie. Bo jak inaczej wytłumaczyć fatalną skuteczność z linii rzutów wolnych. 44% w drugim meczu, 55 w pierwszym. W poniedziałek ostrowianie w ten sposób stracili osiem punktów, dwa dni później aż dziesięć. – Rozmawialiśmy o tym po meczu i trudno wskazać powód takiej sytuacji – mówi Kulig o fatalnej skuteczności z linii rzutów wolnych.

Dwoma pozostałymi czynnikami była skuteczność w rzutach za trzy i spora ilość strat. Pytanie czy wpływ na to miała dyspozycja dnia, czy może agresywna defensywa rywala. Jedno jest pewne – ostrowianie są na tyle silnym zespołem, że są w stanie odwrócić losy tej rywalizacji. Wystarczy, że zagrają na swoim przyzwoitym poziomie. – Musimy teraz pokazać charakter, wyjść na parkiet i po prostu wygrać. Mamy kilka dni, żeby się do tego przygotować. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy na to mentalnie gotowi – dodaj środkowy Arged BM Stali.

Bardzo trudna sytuacja dla nas. Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, ja sobie zdaję z tego sprawę i biorę to na siebie. Zawodnicy grają tak, jak ich przez cały sezon trenowaliśmy. Jeśli okaże się, że przegramy, to będzie moja porażka i biorę to na siebie. Zobaczymy co będzie w Warszawie – mówi trener Igor Milicić.

 

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Normalnie jak jezus, biorę to na siebie, nic tylko go świętym ogłosić!!! A kto jest trenerem tego bałaganu kibice?!! Nie ośmieszaj się, kamyk już pokazał w Ostrowie kto jest lepszym taktykiem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick