Dziki i jelenie w „leśnym spa”? Zobaczcie sami!

0
Leśna fotopułapka zamontowana na terenie Nadleśnictwa Antonin nie przestaje rejestrować ciekawych obrazków z leśnego życia. Nie tylko ludzie odczuwają wysokie temperatury i planują urlopy nad akwenami wodnymi. W „leśnym spa” na terenie leśnictwa Krupa zwierzęta też zażywają kąpieli... Nie wierzycie?

Fotopułapka na terenie leśnictwa Krupa przyuważyła ostatnio kilka ciekawych zdarzeń, które wiele mówią o życiu leśnej zwierzyny. „Leśna klimatyzacja 🙂 W upalne dni dziki też lubią się ochłodzić” – czytamy na stronie Nadleśnictwa Antonin, gdzie publikowane są nagrania pod obrazkiem pokazującym jak trzy dorosłe i dwa młode osobniki dzików brodzą w leśnej sadzawce.

Uwiecznione na nagraniu miejsce to tzw. „leśne spa”. Tą nazwę humorystycznie miejscu nadali pracownicy Nadleśnictwa, bo charakteryzuje się małymi sadzawkami, które leśniczowie porównują do małych brodzików. W tym miejscu właśnie po raz pierwszy fotopułapka zarejestrowała obecność zwierząt do złudzenia przypominających wilki.

Przy leśnej sadzawce wypoczywał też młody jeleń.

Nadleśnictwo Antonin na swoim facebookowym profilu zaprasza też na grzyby. W okolicznych lasach powoli zaczyna się wysyp, a dorodne okazy fotografuje podleśniczy leśnictwa Krupa, Michał Duszyński oraz inni pracownicy Służby Leśnej NA. A wam jak się podoba?

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick