Dziesięć lat "Swojaków". Koncert na inaugurację [zaproszenie]

0

Rok 2017 rokiem jubileuszowym Zespołu Tańca Ludowego „Swojacy”. Obchody dziesięciolecia grupy rozpoczną się inauguracyjnym koncertem „Nowe Latko” zaplanowanym na 9 kwietnia. O godzinie 16:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Raszkowie „Swojacy” zaprezentują specjalny repertuar i zapowiedzą pozostałe wydarzenia jubileuszowe.

Motywem przewodnim niedzielnego koncertu „Nowe Latko” będą symbole i klimaty wiosenne. Choć jubileusz 10-ciolecia zespołu przypada na październik, obchody zaczynają się już teraz i zaplanowane są na cały rok. Szczegóły grupa przedstawi podczas koncertu. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a początek punktualnie o godzinie 16:00 na scenie raszkowskiego MGOK-u.

Zespół Tańca Ludowego „Swojacy” to dwie grupy: dziecięca i młodzieżowa, łącznie 60 osób. Działa przy Stowarzyszeniu Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa a od 2008 roku jest też jedną z sekcji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Raszkowie. Największym sukcesem zespołu zakończył się udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Folklorystycznym „O Puchar Czarnych Diamentów” w Katowicach w 2016 roku, gdzie grupa dziecięca zajęła I miejsce a grupa młodzieżowa miejsce II (w swoich kategoriach).

W repertuarze zespołu znajdują się tańce m.in. wielkopolskie, lubelskie, sądeckiej, rzeszowskie, spektakle obrzędowe (np. „Wieniec Wielkopolski”, „Podkoziołek”), wszystko dopełniają stylizacje oryginalnych strojów m.in. wielkopolskich, rzeszowskich, szlacheckich oraz z Beskidu Żywieckiego.

źródło: własne/ZTL "Swojacy"

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick