Dzień otwartej strażnicy w Krotoszynie [zaproszenie]

0
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zaprasza 30 kwietnia w godzinach od 13 do 16 na zajęcia edukacyjne w ramach dnia Otwartej Strażnicy.

Dzień otwartej strażnicy to dobra okazja szczególnie w perspektywie zbliżającego się końca roku szkolnego, by zaznajomić przybyłych dorosłych, młodzież oraz dzieci z Programem Akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Głównym celem akcji ministerstwa, którą zainaugurował minister Mariusz Błaszczak,  jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem podczas m.in. przemieszczania się w ruchu ulicznym, wypoczynku nad wodą, biwakowania w terenach zalesionych i związane z tym zagrożenie powstania pożaru.

Dla zainteresowanych na Placu JRG przygotowane zostaną cztery stanowiska o zróżnicowanej tematyce:

  1. W ramach akcji prewencyjnej „CZAD I OGIEŃ – obudź czujność” omówione zostaną zasady działania czujek tlenku węgla i czujek dymu. Dodatkowo słuchacze otrzymają cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa pożarowego w sezonie grzewczym, ze szczególnym naciskiem na pożary w budynkach jednorodzinnych, eksploatacje urządzeń grzewczych, przeglądy i konserwacje przewodów wentylacyjnych i kominowych oraz postępowanie na wypadek pożaru.
  2. Stanowisko „ Gaśnica” – pokazany zostanie podręczny sprzęt gaśniczy, strażacy omówią jego budowę, zasadę działania oraz zasady prawidłowego użycia.
  3. Stanowisko „Pierwsza Pomoc” – zainteresowani w pierwszej kolejności otrzymają teoretyczny instruktarz zasad udzielenia pierwszej pomocy w stanach nagłego zagrożenia. Następnie swoją wiedzę wykorzystają w praktyce na przygotowanym sprzęcie do pozoracji.
  4. W celu uatrakcyjnienia pobytu w strażnicy dla Wszystkich zainteresowanych, na placu zostaną wystawione samochody pożarnicze aby zwiedzający mogli z bliska zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Krotoszynie.

Każdy, kto zdecyduje się w tym dniu odwiedzać krotoszyńskich strażaków, będzie miał możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz poznania specyfiki ich służby.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick