Dzielnicowi pomagają. Częstują zupą i… rozdają koce

0
Fot. KPP w Ostrzeszowie
Niecodzienną akcję przeprowadzili ostrzeszowscy dzielnicowi. Wspólnie z pracownikami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedzili osoby nieporadne życiowo oraz żyjące samotnie, by rozdać im zupę.

Jest to odpowiedź na utrzymujące się ujemne temperatury zarówno w dniu, jak i w nocy. Mundurowi i pracownicy MGOPS-u w Ostrzeszowie nie tylko rozdali zupę, ale także przeprowadzili z mieszkańcami miasta i gminy rozmowy na temat ich sytuacji bytowej oraz bieżących potrzeb spowodowanych pogorszeniem się warunków atmosferycznych. – Dzielnicowi z własnych pieniędzy kupili 10 litrów zupy, którą częstowali odwiedzane osoby – informuje komenda w Ostrzeszowie.

>> Jesteśmy też na Instagramie. Obserwuj nas! <<

Nie tylko dzielnicowi z Ostrzeszowa postanowili pomóc. ich koledzy z Ostrowa Wielkopolskiego także zdecydowali się na taki krok. Nie tylko rozdali potrzebującym gorącą zupę, ale – Podczas kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych mundurowi postanowili wesprzeć potrzebujących przekazując im koce  mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Policjanci w całej Polsce na bieżąco sprawdzają pustostany i miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mieszkańcy, którzy chcą pomóc, mogą zgłaszać takie lokalizacje telefonicznie, dzwoniąc pod nr tel. 997 lub zaznaczając odpowiednie miejsce na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tej chwili (stan na środę, godz. 13.00) użytkownicy mapy wskazali kilkanaście miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne m.in. na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Ostrzeszowa, Krotoszyna i Jarocina.

Samochód nie odpala? Dzwoń do Straży Miejskiej!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick