Dzięki tym kontenerom spełni się marzenie Zosi. Pomóż i Ty!

2
Zosia Jankowska to mała mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego. Dziecko pełne energii i radości, ale niestety - niepełnosprawne. Urodziła się jako jedna z czworaczków, cierpi na czterokończynowe dziecięca porażenie mózgowe. Kilka miesięcy temu jako jedna z pierwszych osób w mieście wypożyczyła rower ze specjalnej wypożyczalni przy ostrowskiej szkole "Edukator". Dzisiaj marzy o własnym jednośladzie i to marzenie może się spełnić.

W kwietniu uruchomiono pierwszą w Ostrowie Wielkopolskim, a ósmą w kraju wypożyczalnię rowerów dla osób niepełnosprawnych. Mieści się ona w ostrowskiej szkole „Edukator” przy ul. Tuwima. Do dyspozycji są na razie trzy jednoślady różnej wielkości i wypożyczający nic za nie nie płacą. Na pomysł utworzenia wypożyczalni wpadła Weronika Cieślak-Lukas, nauczycielka, ale i mam niepełnosprawnego Adama.

Jedną z pierwszych osób, które wsiadły na rower była Zosia Jankowska, o której pisaliśmy już na naszym portalu: https://wlkp24.info/zosia-marzy-o-wlasnym-specjalnym-rowerze-mozna-pomoc/. Od początku było jasne, że rodzice Zosi będą starać się o rower na własność dla córki. Jest to możliwe, bo Fundacja Eco-Textil pomaga w pozyskaniu jednośladów. Ale niestety koszt takiego pojazdu to 2500 złotych, co dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi jest sporym wydatkiem.

Przy szkole stoją jednak specjalne kontenery, dzięki którym Zosia otrzyma własny rower od Fundacji! Ma to być dla niej niespodzianka na zakończenie roku szkolnego. Czasu pozostało więc niewiele, a potrzebna jest pomoc ostrowian. Do kontenerów można wrzucać używane, ale jeszcze przydatne: odzież, obuwie, pościele, ręczniki, koce, różne tekstylia. Fundacja „wymieni” tekstylia z kontenerów na rower dla Zosi. Szczegóły w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Dlaczego ten rower jest taki drogi ? 2500 zł tylko dlatego , że ma jedno koło więcej ? Ja mogę przekazać chorej dziewczynce rower za darmo, niech zgłosi się warsztat , która za darmo przerobi go na trójkołowiec .

  2. Brawo JAROCK. Rowery sponsorowane przez fundacje są FATALNEJ jakości. Dużo lansu. Jakość sprzętu bardzo słaba.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick