Co dzieje się z fontanną na Zielonym Rynku?

6
Awaria, oszczędność, konserwacja – wśród ostrowian pojawia się wiele teorii na temat braku wody w fontannie na Placu 23 Stycznia. Przyczyna leży jednak zupełnie gdzie indziej – w obawie o kolejne zakażenia wirusem wywołującym żółtaczkę.

– Zdecydowaliśmy się nie uruchamiać fontanny ze względu na zwiększoną zachorowalność na żółtaczkę. Pomimo znajdującego się tam zakazu picia i kąpieli dzieci często bawiły się w fontannie, a chcemy minimalizować prawdopodobieństwo zakażenia – wyjaśnia Karolina Krawczyk z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

W fontannie będzie sucho dopóki nie wygaśnie ognisko wirusa WZW A. Do tej pory sanepid potwierdził 23 przypadki zarażenia.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Ponoć już 25 przypadków ! Tak czy inaczej – będzie jeszcze w tym roku otwarta (fontanna}? Zamknąć jeszcze restauracje na Rynku…. Piaski nie otwierać dla kąpiących, basenu nowo wybudowanego …jeszcze nie oddanego przy OLIMPIJSKIEJ też może nie warto już w tym roku go otwierać…

  2. Bardzo dobre zapytanie. Mam rozwiazanie tego problemu. Trzeba zrobic impreze ze wstega. Jak bedzie przeciecie wstegi to wirus wyginie od reki. Ta fontanna jest misiem na nasze czasy i to nie jest ostatnie slowo.
    Teraz trzeba wybudowac hale na poziomie energetycznym F zeby tez mozna ja bylo trzymac zamknieta. Az sobie zgnije. Na sniegu.

  3. Socjalizm. 70tys. ludzi nie może popatrzyć na fontannę, bo 500 ludzi musi w to włazić mimo informacji, że to syf. Idąc tą logiką rozstawmy policjantów co 5m na drogach krajowych bo może ktoś będzie przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym i wpadnie pod samochód?

  4. Patologia jak ma się zarazić i tak się zarazić, nie musi pić wody z fontanny. Powielam wpis poprzednika- rozumiem że basen także nie będzie w tym roku otwarty idąc tokiem rozumowania urzędników

  5. Nic nie rozumiecie. To kosztuje!! A z budżecikiem w mieście krucho, oj krucho. Żółtaczka to ściema. Poza tym boli – bo to fontanka Urbaniaka, którą tak krytykowali co niektórzy. Żal dzieciaków, bo gorąco.

  6. Nie można wymieniać wody co parę dni albo wlewać tam jakieś środki dezynfekujące? Mogłaby się nawet przyczynić do opanowania epidemii

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick