Dyskutowano o działalności firm rodzinnych

0
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Ostrowie Wielkopolskim wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Kaliszu i Stowarzyszeniem Księgowych Oddział Terenowy w Kaliszu zorganizował Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Działalność firm rodzinnych – dylematy i perspektywy”. Konferencja odbyła się w Auli Collegium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, przy ul. Nowy Świat 4A.

– W ubiegłym roku podpisaliśmy umowę o wzajemnej współpracy z PWSZ w Kaliszu w ramach, której zobowiązaliśmy się do wzajemnego współdziałania na styku nauki i praktyki ubezpieczeniowejpodsumowuje Donata Szopińska-Frąszczak – dyr. Oddziału ZUS w Ostrowie Wielkopolskim Dzisiejsza konferencja to jedno z pierwszych, ale zapewniam, że nie ostatnie, nasze wspólne przedsięwzięcie.

Podczas konferencji głos zabrali przedstawiciele nauki, praktyki ubezpieczeniowej
i podatkowej, a także przedsiębiorcy. Ich wystąpienia dotyczyły rachunkowości, ubezpieczeń społecznych, podatków w firmach rodzinnych, a także wyzwań, przed którymi stają osoby zarządzające firmami rodzinnymi i dylematów związanych z pokusą osiągania korzyści. Wydarzenie stanowiło forum wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy środowiskami naukowymi oraz praktykami.

Przedsiębiorstwa rodzinne są od zawsze obecne w gospodarkach wszystkich państw, w tym także w Polsce – informuje dr Jan Frąszczak z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu Można znaleźć i takie dane, z których wynika, że 36 procent przedsiębiorstw w Polsce to zadeklarowane przedsiębiorstwa rodzinne.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick