Dyskutowali o miejscu Polski w Unii Europejskiej. Debata Europejska w ostrowskim Forum Synagoga

7
Fundusze europejskie jako wsparcie rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego i południowej Wielkopolski oraz kierunek, w jakim w przyszłości ma iść Unia Europejska - te kwestie poruszono dziś podczas Debaty Europejskiej w ostrowskim Forum Synagoga. W dyskusji udział wzięli czołowi kandydacie w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Gospodarzem debaty była prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

Sylwia Spurek, Marek Jurek, Leszek Miller, Andrzej Grzyb, Zdzisław Krasnodębski, kandydaci do parlamentu europejskiego z okręgu Wielkopolski – to oni dyskutowali w Forum Synagoga o przyszłości Unii Europejskiej i miejscu Polski we wspólnocie. – Witając wszystkich Państwa cieszę się, że Ostrów Wielkopolski i jego mieszkańcy są dla Państwa ważni – mówiła prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Kilmek.

15 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej i to właśnie ta rocznica oraz nadchodzące wybory do parlamentu europejskiego były przyczynkiem do rozmowy o rozwoju Polski i południowej Wielkopolski na tle wspólnoty. Dyskusję moderował dziennikarz tygodnika „Polityka” Edwin Bandyk. Jak podkreślał prowadzący spotkanie, debata nie miała charakteru przedwyborczego.

Organizatorem Debaty Europejskiej było miasto Ostrów Wielkopolski. Prezydent Beata Klimek odpowiadała na pytania mieszkańców, przybliżyła też zebranym, w jaki sposób przez 15 lat w Unii Europejskiej, rozwinęło się miasto.
 

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. A gdzie Kopacz, która opowiadała o przekopaniu miejsca katastrofy smoleńskiej na metr głębokości i o sumiennej pracy rosyjskich patomorfologów gdzie w trumnach ofiar trudno było znaleźć zwłoki zgodne z identyfikacją. O Krystianie Drozd siostrze KOD-ziarza Kornaszewskiego nie wspominam, bo chyba nikt poważnie nie traktuje jej kandydatury do parlamentu europejskiego tym bardziej w kontekście jej dokonań w dziedzinie ostrowskiego sportu.

  2. Widać, że Becia w Ostrowie się dusi. Ona jest jednak stworzona do większych rzeczy niż bycie prezydentem tego miasta. Chociaż czy przyjmowanie Biedronia na pikniku rodzinnym, odpalanie petard w okresie lęgowym ptaków na Piaskach albo modlenie się z księdzem Nojmanem na rynku za duszę prezydenta wolnego miasta Gdańsk do czegoś więcej ją predysponuje?

  3. Dlaczego Ostrów zorganizował taka debatę? Kto i ile za nią zapłaci? Śmieci w ostrowie drogie z wysypiska cuchnie a pieniądze wydawane są na jakieś debaty żeby nasza gwiazda Becia się trochę polansowała przed kamerami. Wstyd, apeluję o zlikwidowanie smrodu wydobywającego się z wysypiska śmieci.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick