Dyskusja nad “podwyżką śmieciową”. Zapłacimy 7 zł więcej

34
Wczoraj podczas IV Sesji Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego radni przegłosowali podwyżkę opłat za wywóz śmieci. Od nowego roku zamiast 11 zł zapłacimy 18 za osobę miesięcznie. O przegłosowaniu takiej podwyżki radni zadecydowali większością 12:10. Za podwyżka byli radni klubu Przyjazne Miasto Beaty Klimek, przeciw byli radni Koalicji Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości.

O podwyżce mówiło się już od dłuższego czasu. Mimo to, podczas czwartkowej sesji doszło do zażartej dyskusji pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami podwyżki. Na pierwszy plan wysunęli się młodzi radni – Mateusz Nycek, który prowadził dyskusję z Mileną Kowalską. Na zarzuty radnej Koalicji Obywatelskiej odpowiadał prezes Miejskiego Zakładu Oczyszczania Andrzej Strykowski.

Najważniejsze fragmenty zażartej dyskusji przed podjęciem uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki takiej opłaty dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz częściowych zwolnień z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi znajdą państwo powyżej.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

34 KOMENTARZE

 1. 36
  8

  No to mamy Przyjazne Miasto Beaty Klimek. Skandal! Szkoda, że głosowałam na Klimek. Dziś bardzo żałuję!!! Z oewnością teraz zagłosowałabym na Mikołajczyka!!!

  • 11
   30

   i pewnie pani sądzi ze wtedy śmieci byłyby za darmo, autobusy do tego za darmo i pewnie wiele innych rzeczy wszystkie za darmo a i pewnie on sam miałby nos jak pinokio i pewnie by to poszło z jego pensji albo by znalazł ludzie przecież to nasze pieniądze ten budzet również rza czy miasto nie ma własnej kasy to nasza kasa ,4 lata nie było żadnej podwyżki za Klimkowej rządów i to chyba był błąd trzeba było co roku coś podwyższać a nie uszczęśliwiac ludzi bo po 4 latach 1 podwyżka a większość by ją na stosie spaliła

  • Ciesze się że Ci wszyscy co zaufali Klimkowej teraz otworzyli oczy lepiej późno iż wcale. Jak to powiedział radny Torzyński za darmo to świeci tylko słońce Ha ha ha 🙂

  • Pani prezydent i jej radni myślą że ludzie zapomną przez 5 lat tą podwyżkę o 63 % Trzeba jej to przypominać a najlepiej przeprowadzić referendum za jej odwołaniem.

  • Odwołać Klimek!!! Skandal 63% podwyżki niech przeprowadzą analizy ile przeciętny ostrowianin zarabia w naszej mieścinie. Chyba tylko urzędnicy dobrze zarabiają. Niech Klimek pozabiera wielkie premie swoim urzędasom poobniża pensje urzędnikom i będzie miała kasę na śmieci.

  • Beatka dba o emerytów jej elektorat dowaliła im podwyżkę śmieci o 63% emeryci będą zadowoleni już pewnie skakają z radości. Ale co tam Beatka ich przytuli i będą zadowoleni.

  • 14
   3

   Spróbuj najpierw poczytać jak “łatwo” jest to zrobić. Potem zacznij to organizować. Mój głos poparcia masz jako pierwszy – powodzenia.

 2. 26
  5

  Podwyżka powinna być już w tym roku. Ale przed wyborami Pani peezydent zablokowała tą podwyżkę i tak z budzetu niasta nusi dolozyc do smieci kilka milionow!!! Przyjazne miasto to kpina!!!!

 3. 12
  4

  A co donrego zrobila pani Beata odala obwodnice ktorej nie załatwiła zrobila wspaniale jeziorko na olimpijskiej czynne 1 miesiąc w roku (kepno ma piekny basen czyny cały rok) przepiekna pętlę autobusów która udrudni kierowcą i nie tylko podróż buduje niezbędna hale widowiskowo sportowa w centrum masta aby je zakorkowac skuteczne(a beda 2 hale sportowe) znmiejsza pojemność stadionu z 12tys do 5tys jedyny plus to lodowisko dobrze ze je glosowalem na ta pania przynajmniej mam czyste sumienie

 4. 13
  2

  Żenada porażka!!!! 7 zł na osobę to zbyt duża podwyżka!!!! Miasto zamiast się wziąć za smog i smród z wysypiska to wziął się za mieszkańców Ostrowa by pobrać więcej kasy!!! Porażka!!!!

 5. 6
  2

  Co to za segregacja śmieci przyjechali i zabrali wszystko razem do jednego samochodu Aha zapomniałam posegregują pod Zgierzem jak przestanie padać.

  • 2
   5

   A tak z ciekawości, kto w Ostrowie jest jeszcze innym odbiorcą?Bo faktycznie wypowiem umowę z mzo jeśli znajdę coś tańszego

  • Nie bardzo rozumiem o jakich umowach tu napisałeś? “Z dniem 1 lipca 2013r. zmienią się zasady postępowania z odpadami komunalnymi. Od tego dnia gmina będzie organizować odbiór odpadów, a właściciele(którymi są również współwłaściciele, użytkownicy wieczyści, jednostki organizacyjne, osoby posiadające nieruchomości w zarządzie, użytkownicy oraz inne podmioty władające nieruchomością) nieruchomości będą zobowiązani ponosić opłaty za ich odbiór oraz zagospodarowanie…Dotychczasowe umowy zastąpią deklaracje o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi składane wójtom/burmistrzom/prezydentom miast. Wynikają one ze zmian dotychczasowych przepisów, w oparciu o które trzeba będzie uiścić obowiązkowe opłaty” Info z: https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/podatki-i-oplaty-lokalne/316469,Podatek-smieciowy-co-warto-wiedziec.html

 6. 5
  2

  czy za taką kwotę śmieci można odbierać co tydzień? płacimy więcej, to można więcej wymagać. przecież kiedyś smieci były odbierane co tydzień.

 7. A co z ankietami przeprowadzonymi owego czasu ??? Jeden pali lichym maiłem, drugi gazem; jeden ma kompostownik drugi, skoszoną trawę i liście ‘a jak’ – do kubła, bo płacę !!! A ci z ‘bloków’ jak segregują(?) – “szkoda gadać” itd, itp !
  Panie Strykowski – jakie efekty z indentyfikatorami oklejania worków z segregacją? – jak to jest z segregacją u ‘blokowców” ???
  – ZLIKWIDOWAĆ NAKLEJKI A BĘDZIE JUŻ taniej – CO?
  NIE, NIE, NIE ! PAŃSTWO RADNI Z ‘PRZYJAZNEGO MIASTA’

 8. 12
  1

  Kto zrobił z Ostrowa śmietnisko na 340 tysięcy ludzi? skoro Ostrów ma tylko ok. 70 tysięcy mieszkańców. Czy to przypadkiem nie była decyzja PO za Urbaniaka podtrzymana przez Przyjazne Miasto Beaty Klimek?

 9. 9
  3

  Dlaczego wywóz śmieci raz na dwa tygodnie podrożał tylko o 63% skoro Becia wygrała wybory w 65%? Przecież za te brakujące 2% można by było zakupić klamerki dla mieszkańców Zębcowa, które mogliby sobie zakładać na nos.

  • 1
   3

   PiS w Ostrowie nigdy nie rządził, więc nie rozważaj co by było gdyby babcia miała wąsy.

 10. Ciekawe ile za wywóz bez segregacji… Trzymam worki przez cały miesiąc, choć nie mam na to warunków, a mieszkańcy bloków mają w zasięgu ręki kontenery do segregacji i płacą tyle samo. A co z tymi, którzy wywożą śmieci, gdzie popadnie i są bezkarni-może tu trzeba szukać źródła finansowania wywozu odpadów. Chyba przestanę płacić i sama zacznę wywozić na Staroprzygodzką- za pokwitowaniem oczywiście-i bardziej mi się to opłaci.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick