Jakub Drab Ostrowskim Mistrzem Ortografii 2017

0
- Jest łatwe i krótkie – tak chwilę przed rozpoczęciem czytania tekstu pełnego językowych pułapek powiedział o III Ostrowskim Dyktandzie Ortograficznym jego autor wybitny językoznawca prof. Andrzej Markowski. Najlepiej z tekstem, faktycznie krótkim, ale z pewnością niełatwym poradził sobie Jakub Drab.

III Ostrowskie Dyktando Ortograficzne rozpoczęło się wczoraj punktualnie o godzinie 17:00.

Po objaśnieniu zasad, grupa 30 śmiałków zabrała się do pisania dyktanda ortograficznego. Wśród piszących dorośli, młodzież a także dzieci. Najmłodsza uczestniczka miała 12 lat.

Pula pieniędzy nagród dla zwycięzców w tym roku wyniosła ponad 2 tys złotych, ale nie o nagrody tutaj chodziło. Ważna była intelektualna zabawa a także generalny sprawdzian swojej wiedzy, często już dawno zapomnianej.

I miejsce i tytuł Ostrowskiego Mistrza Ortografii 2017 zdobył JAKUB DRAB II miejsce i tytuł Pierwszego Ostrowskiego Wicemistrza Ortografii 2017 uzyskała ANGELIKA MIELCAREK. III miejsce i tytuł Drugiego Ostrowskiego Wicemistrza Ortografii 2017 uzyskała ILONA MICUŁA.

Organizatorem III Ostrowskiego Dyktanda Ortograficznego było Ostrowskie Towarzystwo Naukowe. Patronem medialnym wydarzenia była TV Proart.

 

 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick