Dwunasta Niedziela Żonkilowa Towarzystwa Przyjaciół Chorych [ZDJĘCIA]

2
Punktualnie o godzinie 15.00 przez ostrowskim Ratuszem rozpoczęła się dwunasta już Niedziela Żonkilowa zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicujm św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim. Kilkaset osób uczestniczyło w spotkaniu, by pokazać jak ważna jest pomoc osobom chorym.

Po zebraniu na ostrowskich rynku i powitaniu wszystkich, utworzono „Korowód Żonkilowy” przez ul. Raszkowską aż pod Kościoł pw. św. Antoniego. W Domu Katechetycznym odbył się koncert zespołu „Natamaran”. – Hospicjum działa już 17 lat, a to nasza 12 Niedziela Żonkilowa. W tej chwili współpracuje z nami ok. 30 wolonatriuszy, którzy chętnie poświęcają swój wolny czas, by odwiedzić chorych, pomóc im i spędzić z nimi czas. Ci ludzie są nam za to ogromnie wdzięczni, że w tych ostatnich chwilach spotykają kogoś, dla kogo ich los nie jest obojętny – mówi Irena Kasprzak, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych.

Idea towarzystwa to propagowanie pomocy osobom dotkniętym bardzo poważnymi chorobami, zwłaszcza nowotworowymi. Symbolem działalności Hospicujm są żonkile, które symbolizują nadzieję. W ramach akcji „Pola nadziei” kwiaty te zasadzone są już w wielu miejscach Ostrowa Wielkopolskiego (m.in. przed Urzędem Miejskim).

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick