Dworek w Rojowie nie zostanie wyremontowany. Jeszcze nie teraz

0
31. miejsce na 41 wnioskodawców zajął projekt renowacji dworku w podostrzeszowskim Rojowie. Konkurs pt. „Zachowanie, ochrona, promowanie i rozwój dziedzictwa naturalnego i kulturowego” odbył się w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Pomysłodawcy nie załamują rąk i chcą poszukać pieniędzy w kolejnych naborach.

Za projekt renowacji zabytkowego dworku odpowiedzialna była Fundacja Nauki i Edukacji Lemat, która na swoim koncie ma już pozytywny finał zbiórki pod nazwą „Podwórko dla Rojowa”. Tym razem organizacja chciała wyremontować dworek Wężyków, który popada w ruinę. Plany zakrojone były na szeroką skalę. Zgodnie z projektem miałaby tam powstać m.in. sala koncertowa, biblioteka, klubokawiarnia, przestrzeń wystawowa, a w jeszcze dalszej przyszłości park okalający obiekt. Niestety tym razem nie udało się uzyskać dotacji na renowację zabytku.

Projekt Fundacji Lemat uzyskał 30 punktów, co sytuuje go na 31. miejscu wśród 41 pozytywnie ocenionych projektów. Pośród wszystkich pozytywnie zaopiniowanych wniosków znalazł się tylko jeden projekt przedłożony przez organizację pozarządową – fundację. Dofinansowanie przyznano 12 wnioskodawcom.

– Porażka nie jest przyjemnym doświadczeniem, jednak kto nie podejmuje wyzwań, nie może liczyć na zwycięstwomówi wiceprezes Fundacji Tomasz MotylGdy opadną emocje, przeanalizujemy kryteria projektu, przy których nie uzyskaliśmy maksymalnej liczby punktów. Kiedy pojawią się kolejne nabory, będziemy już przygotowani – dodaje.

Konkurs pt. „Zachowanie, ochrona, promowanie i rozwój dziedzictwa naturalnego i kulturowego” odbył się w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Dofinansowanie na ten cel było przyznawane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Intencją wnioskodawców było stworzenie nowoczesnego, tętniącego życiem ośrodka kultury, miejsca spotkań lokalnej społeczności oraz kolebki regionalnych artystów. Dworek Wężyków jest zabytkiem od 1958 roku.

fot. Tomasz Wojciechowski, wlkp24.info

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick