Dwóch wandali zatrzymanych. 16-latkowie odpowiedzą za uszkodzenie mienia

0
Dwóch 16-latków odpowie przed Sądem Rodzinnym za swój wandalizm. Prawdopodobnie ich prawni opiekunowie będą też musieli ponieść koszty naprawy. Nastolatkowie zostali przyłapani na gorącym uczynku, kiedy malowali kaliskie mury.

Pierwszego z 16-latków przyłapali na gorącym uczynku nieumundurowani funkcjonariusze Wydziały Kryminalnego kaliskiej policji. Kiepskiej jakości rysunki pojawiły się na bocznej ścianie budynku. Nastolatek raczej nie spodziewał się, że zostanie zatrzymany w trakcie nanoszenia malowidła, które miało wyrażać jego sympatię do jednego z klubów piłkarskich. Kiedy na miejscu pojawił nieumundurowany patrol z Wydziału Kryminalnego, 16-latek zapytał jednego z funkcjonariuszy, czy nie widział w pobliżu policjantów? Nastolatek nie krył zdziwienia kiedy usłyszał kim są mężczyźni, którzy pojawili się w pobliżu kamienicy. Młody kaliszanin został zatrzymany i przekazany policjantom z Zespołu ds. Nieletnich – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

CZYTAJ: Wzrosła pensja minimalna. Dla pracowników to plus, dla pracodawców niekoniecznie

Szybko wytypowano też drugiego z 16-latków, który w akcie wandalizmu miał swój współudział. Obaj nastolatkowie zostali przesłuchani. Oprócz uszkodzenia elewacji kamienicy, odpowiedzą również za zniszczenie betonowego ogrodzenia należącego do jednej z kaliskich szkół – dodaje Jaworska-Wojnicz.

Sprawa wandalizmu 16-latków trafi do Sądu Rodzinnego. Opiekuni prawni nastolatków będą musieli ponieść koszty finansowe naprawy zniszczonego mienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick