Dwóch prezydentów i burmistrz chcą zawalczyć o przebudowę DK12

2
Prezydent Kalisza Krystian Kinastowski (z lewej), burmistrz Jarocina Adam Pawlicki (z prawej), prezes ZGO-WCR Witosław Gibasiewicz (na pierwszym planie) rozmawiający o poprawie bezpieczeństwa na DK12 / fot. UM Jarocin
Przed weekendem doszło w Jarocinie do spotkania trzech włodarzy: prezydenta Kalisza Krystiana Kinastowskiego, prezydenta Leszna Łukasza Borowiaka i burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego. Panowie rozmawiali o wspólnej strategii na zawalczenie o poprawę bezpieczeństwa na DK12.

DK12 to jednak z najważniejszy dróg tranzytowych w Wielkopolsce, przecinająca województwo w jej południowej części i łącząca m.in. Kalisz, Jarocin oraz Leszno. Stąd spotkanie właśnie tych trzech włodarzy, którym nie podoba się obecny poziom bezpieczeństwa panujący na tej trasie. Tym bardziej, że temat przebudowy tej arterii był już wielokrotnie poruszany. – Wszystkim nam zależy na jej przebudowie. Współpraca samorządów daje efekty i wierzę, że tak będzie również tym razem – podkreślił burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Panowie jednogłośnie opowiadają się za przebudową tej drogi, aby poprawić bezpieczeństwo i komfort podróżowania oraz komunikację w regionie. Coraz większa liczba samochodów oraz rosnące potrzeby przemieszczania się pomiędzy miastami sprawiają, że zmiany są potrzebne i oczekiwane przez kierowców. – Droga krajowa nr 12 wymaga przebudowy, która przyniesie same korzyści: wzrost bezpieczeństwa, poprawę komunikacji i znaczący impuls dla rozwoju gospodarczego – dodał Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

W spotkaniu zorganizowanym w sali konferencyjnej Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie – Wielkopolskim Centrum Recyklingu wziął również udział prezes tej spółki, a jednocześnie radny sejmiku wojewódzkiego – Witosław Gibasiewicz.

Wypracowanie wspólnego stanowiska było początkowym krokiem w staraniach o przebudowę DK12. Będziemy wracać do tematu.

CZYTAJ: Budowa obwodnicy w toku. Ogłoszono jeden z przetargów

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Gdzie są nasi Posłowie? Ławniczak? Urbaniak? Dlaczego oni nie walczą o infrastrukturę dla naszego miasta?! S11, DK-25, Kolej Dużych Prędkości? Dramat… Ludzie będą pamiętać przy urnach wyborczych, że jak trzeba było zabiegać o Kolej Dużych Prędkości to siedzieliście z założonymi rękami.
    PS. Urbaniak nadal myśl, że jak za jego kadencji ruszyła obwodnica to już jako Poseł może nic nie robić?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick