Po dwóch latach znoszenia upokorzeń i wyzwisk…

0
Najbliższe trzy miesiące 28-latek zatrzymany przez policjantów z Jarocina spędzi w areszcie śledczym. Mężczyzna od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

28-letni mieszkaniec gminy Jarocin trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych chwile po tym, jak jego partnerka zgłosiła interwencję. Pokrzywdzona zdecydowała się poinformować o tym fakcie policję po niemal dwóch latach znoszenia upokorzeń i wyzwisk. Jak wynikało ze zgłoszenia, jej partner stawał się nadpobudliwy gdy spożywał alkohol. Pod jego wpływem wszczynał awantury domowe, wyzywał konkubinę słowami wulgarnymi. Podczas awantur niejednokrotnie niszczył też sprzęty domowe. Mężczyzna stosował wobec swojej partnerki również groźby.

– Przez cały ten czas kobieta znosiła i ukrywała zachowanie partnera. Dopiero, gdy ten podczas szarpaniny rozciął jej palec nożem do tapet, zaczęła poważnie obawiać się jego gróźb i złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na jej szkodę – mówi młodszy aspirant  Agnieszka Zaworska.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali bardzo bogaty materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad konkubiną przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonej.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty za znęcanie się nad rodziną i uszkodzenie mienia. 1 grudnia br. sąd, na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

źródło: KPP Jarocin, fot. policja.pl

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick