Dwie godziny dla rodziny. Kto wyjdzie dziś wcześniej z pracy?

0
Dziś Międzynarodowy Dzień Rodzin - ustanowiony przez ONZ. Jak go obchodzić? Organizacja apeluje do pracodawców, by 15 maja pozwalali pracownikom wyjść z pracy o 2 godziny wcześniej. Dzięki temu zatrudnieni mogą spędzić więcej czasu ze swoimi bliskimi. Czy pracodawcy z Ostrowa biorą udział w tej akcji? Prosimy o sygnały.

Międzynarodowy Dzień Rodzin został ustanowiony w 1993 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

W Polsce inicjatorem obchodów tego święta jest fundacja Humanites, która organizuje akcję społeczną „Dwie godziny dla rodziny”. Namawia pracodawców do skrócenia czasu pracy w ten jeden dzień – po to, by pracownicy mogli poświęcić dodatkowy czas wolny swoim rodzinom.

W tym roku ponad 100 firm w Polsce zgłosiło chęć wzięcia udziału w akcji „Dwie godziny dla rodziny” .
Jak wykazały badania przeprowadzone wśród menedżerów w kilkudziesięciu krajach świata, to właśnie rodzina jest dla nich najważniejszą wartością i jednocześnie – z powodu braku czasu – najbardziej zagrożoną.

Zdaniem organizatorów akcji, coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę, że budowanie kultury organizacyjnej w oparciu o wartości ważne dla pracownika jest konieczne dla dobrego wizerunku firmy.

Jak podaje „Business Insider” ponad połowa (57 proc.) zatrudnionych twierdzi, że właśnie dodatki i benefity decydują o tym, czy rozważyć przyjęcie nowej oferty pracy. 80 proc. z nich uważa, że woli otrzymać większą ilości wolnego czasu, niż finansową podwyżkę.

A jak jest w Waszych firmach? Czy one też dbają o zachowanie zdrowej równowagi między życiem zawodowym a rodzinnym?

Fot: Humanities

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick