Dwa wypadki z udziałem motycklistów [AKTUALIZACJA]

3
Fot. pixabay.com
Rozpoczął się sezon dla miłośników motocykli. Na drogach pojawia się ich coraz więcej. Tylko w sobotę doszło do dwóch wypadków z ich udziałem. Jeden z mężczyzn jest w stanie ciężkim.

Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Szczytniki w powiecie kaliskim. Motocyklista zderzył się z samochodem ciężarowym. W stanie ciężkim został przetransportowany do kaliskiego szpitala. – Ze wstępnych informacji wynika, że do zdarzenia doszło w chwili, gdy kierowca samochodu ciężarowego skręcał z głównej drogi w lewo. Jechał od strony Kalisza w kierunku Błaszek. Z przeciwnego kierunku nadjechał 39-letni motocyklista, który uderzył w bok pojazdu – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal kalisz24.info, motocyklista trafił na stół operacyjny z bardzo poważnymi obrażeniami miednicy i nóg. Niewykluczone, że dojdzie do amputacji kończyn.

AKTUALIZACJA

Obrażenia 39-latka okazały się zbyt poważne. Mężczyzna zmarł na Oddziale Intensywnej Terapii kaliskiego szpitala.

Drugi z wypadków miał miejsce na terenie powiatu ostrowskiego, dokładnie w miejscowości Pawłów (gmina Sośnie). Tutaj też doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Kobieta kierująca audi wykonywała manewr skrętu w lewo. W tym czasie była wyprzedzana przez jednoślad. Tutaj, kierujący motocyklem miał więcej szczęścia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Rozpoczął się sezon,nawet jeżeli motocyklista ma pierwszeństwo,to co z tego.Cmentarze są pełne tych którzy mieli pierwszeństwo.

    • Pierwszeństwo ma pod warunkiem, że jedzie z dozwoloną prędkością. Dzisiaj widziałem kilku co w/g nich mieli pierwszeństwo. Skąd kierowca samochodu ma wiedzieć, że nagle wyskoczy mu idiota z prędkością trzykrotnie większą niż dozwolona. Oni nawet na lotnisku, gdzie znajduje się jeden samochód nie potrafią jechać poprawnie (PIŁA).

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick