Dwa miliony złotych dla Ostrowskiego Parku Przemysłowego

1
Dofinansowanie w wysokości dwóch milionów złotych otrzymał Ostrowski Park Przemysłowy. Osoby, które planują rozkręcić własny biznes, będą mogły ubiegać się o bezzwrotne dotacje w ramach projektu „Działaj z rozmachem - StartUP dla Ciebie”.

Dokładnie 1 955 367,67 zł pozyskał Ostrowski Park Przemysłowy, ale unijna dotacja zostanie rozdysponowana dalej i trafi do osób, które planują założyć własny startup. 25 000 zł bezzwrotnej dotacji to jednak nie wszystko, na co będą mogli liczyć przyszli przedsiębiorcy. – Będziemy dodatkowo wypłać 1 300 zł miesięcznie przez pierwszy rok prowadzonej działalności gospodarczej. Razem 40 600 00 zł plus dodatkowo bezpłatne wsparcie szkoleniowo-doradcze oraz możliwość sfinansowania odbytych praktyk, szkoleń, warsztatów itp. podnoszących kwalifikacje lub prowadzących do ich nabycia – mówi Mikołaj Kostka, prezes OPP.

Pozyskane przez spółkę dofinansowanie z unijnych pieniędzy to – jak mówi szef Ostrowskiego Parku Przemysłowego – „kolejny dowód na skuteczność spółki w pozyskiwaniu pieniędzy z zewnątrz„. Nie każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego i regionu będzie mógł jednak skorzystać z tych pieniędzy. – Bezzwrotna dotacja oraz finansowe wsparcie pomostowe skierowane jest do osób bezrobotnych lub biernych zawodowo, które w dniu przystąpienia do projektu ukończyły 30 lat i spełniają jeden z wybranych warunków: bycie kobietą, niskie kwalifikacje,  długotrwale bezrobotny lub niepełnosprawny lub pow. 50 roku życia.

Jak wyjaśnia prezes OPP, założenie startupa nie wymaga zaangażowania dużego kapitału, co jest zaletą głównie dla młodych osób, które nie dysponują dużymi pieniędzmi w momencie zakładania własnego biznesu. – Jest to doskonałe rozwiązanie dla kreatywnych i przedsiębiorczych osób. Własny startup jest także odpowiedzią dla osób z ciekawymi pomysłami, które chcą spróbować własnych sił w biznesie i zdobyć nowe umiejętności oraz doświadczenie – zapewnia Mikołaj Kostka.

W ramach naboru do projektu „StartUP dla Ciebie” tylko 27 spośród 173 wniosków zostało dofinansowanych. Wśród szczęśliwców znalazła się ostrowska spółka.

Rekrutacja uczestników rozpocznie się 1 marca 2018 roku. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Ostrowskiego Parku Przemysłowego.

Fot. opp-ostrow.pl

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Jak firma założona przez kogoś kto jest ma „niskie kwalifikacje” lub/i jest „długotrwale bezrobotny” ma odnieść sukces?
    Sory, ale nie tędy droga.
    Powinno się wspierać osoby rokujące, zaradne, które już osiągnęły coś swoją ciężką pracą a nie nieudaczników.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick