Dwa medale Mistrzostw Polski U23 dla Patryka Wykroty [WIDEO]

0
Patryk Wykrota mistrzem Polski do lat 23 w biegu na 200 metrów. Ostrowski sprinter tym samym zrewanżował się za przegrany finał seniorskich mistrzostw, gdzie na swoim koronnym dystansie był drugi. 22-latek wystartował także w finale na 100 metrów, gdzie wywalczył brąz. Z bardzo dobrej strony w Poznaniu pokazała się także Natalia Benedykcińska, która w konkursie skoku w dal zajęła czwarte miejsce, przegrywając medal odległością z drugiej próby.

Wykrota pierwszy dzień poznańskich mistrzostw rozpoczął od biegu eliminacyjnego na 100 metrów. Czuł się mocny, więc podszedł do niego bardzo spokojnie, wykonując plan. Z niezłym czasem awansował do wielkiego finału, gdzie był jednym z faworytów. I tutaj znów odezwała się bolączka najszybszego ostrowianina – start, który w biegu na tym dystansie jest kluczowy.

Mistrzem Polski na dystansie 100 metrów został Łukasz Żok, największy rywal Wykroty w trwającym sezonie letnim. To właśnie z nim ostrowianin przegrał złoty medal seniorskich mistrzostw w Suwałkach na dystansie 200 metrów. Od tamtego czasu Patryk wykonał kawał ciężkiej pracy, co było widać w Poznaniu, gdzie nie dał większych szans rywalom, pewnie wygrywając najmocniej obsadzony bieg z czasem 20,74.

Wykrota miał apetyt na trzeci medal w Poznaniu. Sztafeta 4×100 metrów może jednak mówi o sporym pechu. Kilka dni przed zawodami kontuzji nabawił się Michał Tuczyński. Jeden z najmocniejszych punktów sztafety liczył jeszcze na występ w finale, jednak uraz nie dał za wygraną. W jego miejsce wskoczył Jakub Chmielarz, który na co dzień biega na 800 metrów. Sam biegł nie poszedł po myśli ostrowian, którzy ostatecznie zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie strefy zmian.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick