Dwa kolejne zakażenia z powiatu ostrowskiego. Ministerstwo informuje o śmierci czterech osób

0
W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 43 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Trzy osoby pochodzą z Wielkopolski. To dwie młode osoby z powiatu ostrowskiego oraz mężczyzna w średnim wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Jednocześnie resort poinformował o śmierci czterech osób z powodu COVID-19.

Odnotowano kolejne przypadki zakażenia w regionie południowej Wielkopolski. – To młoda kobieta i młody mężczyzna z powiatu ostrowskiego. W dobrym stanie przebywają w domu. Mieli kontakt z osobą zakażoną. Trzeci przypadek to mężczyzna w średnim wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. On także przebywa w domu, a jego stan jest określany jako dobry. Również miał kontakt z osobą zakażoną – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

CZYTAJ TEŻ: Europosłanka o ratunku dla Polski z Brukseli, „zielonych korytarzach” i pracy zdalnej w PE

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o śmierci czterech osób. To 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta oraz 80-letni mężczyzna w szpitalu w Łańcucie oraz 71-letni mężczyzna w szpitalu w Poznaniu. – To mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. 19 marca trafił do szpitala jednoimiennego przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. U pacjenta potwierdzono zakażenie koronawirusem. Przyczyną zgonu pacjenta był COVID-19 oraz inne choroby – dodaje Tomasz Stube.

Wszystkie zmarłe osoby miały inne choroby.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick