Duży wzrost wykonanych testów. Niestabilna sytuacja w regionie

11
Fot. Pixabay
Odnotowano kolejny wzrost zakażeń w Polsce. Według czwartkowego raportu jest ponad 27 tysięcy nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 356 osób. W południowej Wielkopolsce wzrosła liczba wykonanych testów - minionej doby było ich aż 1079. Potwierdzono sporą ilość nowych zakażeń: powiat ostrowski (96/0), krotoszyński (49/2), kępiński (45/1), jarociński (42/1), Kalisz (31/3), ostrzeszowski (23/0), pleszewski (23/2) i kaliski (18/1).

W ciągu doby wykonano ponad 86 tys. testów na koronawirusa.

powiat/miasto dzienna liczba zakażeń dzienna liczba zgonów
jarociński 42 (102 wykonane testy) 1
kaliski 18 (130 wykonanych testów) 1
kępiński 45 (123 wykonane testy) 1
krotoszyński 49 (132 wykonanych testów) 2
ostrowski 96 (283 wykonane testy) 0
ostrzeszowski 23 (75 wykonanych testów) 0
pleszewski 23 (56 wykonanych testów) 2
Kalisz 31 (178 wykonanych testów)
3
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

 1. 15
  15

  Znów ten ostrów, to co tam się dzieje ? Ludzi chodzą chorzy i zarażają bo innego tłumaczenia nie widzę 😲

  • 12
   4

   Ktoś kto to pisze chyba coś nie tak z nim. Ciągle się dziwi ostrów . Ubaw masz z tego. Zobacz na ilość testów. I nie osmieszaj się.

 2. 15
  6

  Z dnia na dzień co raz więcej testów to i zakażonych jest więcej. No naprawdę szok… Latem oczywiście zmniejsza ilość testów żeby mogli powiedzieć że fala minęła, na jesień znowu zwiększa i przyjdzie 4 fala potem 5 i 10 i tak w koło Macieju. I w ten oto prosty sposób nasz pożal się Boże rząd dobije gospodarkę.

  • Każdy jest testowany, kto ma objawy. Mniej osób ma objawy mniej wykonanych testów… Nie da się tym regulować od czasu jak lekarz przypisuje test. Nie dziw się Pan, że jest teraz więcej testów, a latem mniej. Koronawirusy lubią zimno i wilgotno, bo łatwiej się przenoszą.

  • 213 – sezonowość to jedna sprawa, druga jest taka że latem za byle kichnięcie na testy nie wysyłają.

 3. 8
  1

  Coraz więcej ludzi robi sobie testy, a jakie te testy są to już nie będę się wypowiadał. Klasy 1-3 znów zdalna nauka. I kto ma zostać z tymi dziećmi? Jaki pracodawca będzie chciał trzymać pracownika który nie pracuje tylko opiekuje się dziećmi? Tutaj tkwi problem, ten system upadnie jak domek z kart. Nie covid nas zabije tylko ruina i bankructwo.

  • 5
   2

   Ty jesteś żałosny. Po kiego grzyba szczepili nauczycieli ??? Chyba właśnie po to, czy może z innego powodu ? Lockdown do 9 kwietnia .. dlaczego ? Bo 10 kwietnia kaczy naród będzie obchodził kolejna rocznicę smoleńska. Idiotów z ludzi robią !

 4. 4
  3

  Do………
  I co z tego, że ilość testów, co nie zmienia faktu, że dużo zachorowań więc jednak nie przestrzega się tam obostrzeń….

 5. 1
  3

  Dla takich ludzi jak Ty Jarek K, nie ważne czy są obostrzenia czy ich nie ma i tak będzie źle bo jestes zagorzałym fanem PO…

  • 4
   1

   Typowy PISowski atak. Jak ktoś coś mówi nie po myśli elektoratu Mateuszka i jego świty, to się atakuje taką osobę że jest z PO. To wyobraź sobie PISowski baranie że oprócz waszych złodziei i tych z PO są na tym świecie jeszcze normalni ludzie.
   Wiem, może to być dla ciebie zbyt trudne zadanie, bo wyobraźnia powstaje w tym czymś co masz nad szyją … ale próbuj …

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick