DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Duży remont w funkcjonującym Domu Seniora. Jak radzą sobie osoby starsze?

Ok. 3,5 mln zł ma pochłonąć remont Domu Seniora w Krotoszynie. Część prac zostało już ukończonych. Oddano do użytku osób starszych parter budynku. Budowlańcy przenieśli się na kolejne kondygnacje.

Trwa remont Domu Seniora w Krotoszynie. Inwestycja powstaje od 2018 roku. Wówczas przygotowano pierwszy poziom budynku. Od tego czasu prace postępują, a parter już jest użytkowany przez osoby starsze w ramach programu Senior+.

Budowlańcy przenieśli się na pierwsze piętro i do piwnicy. To kolejne dwie kondygnacje, które mają zostać wyremontowane na wzór parteru. – W piwnicy będą przeznaczone pomieszczenia dla seniorów, a na samej górze będą dwa mieszkania chronione dla siedmiu osób – informuje Katarzyna Kulka, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krotoszynie.

Prowadzone prace polegają m.in. na dociepleniu ścian i dobudowie szybu windowego, a także na zagospodarowaniu terenu wokół budynku. Koszt inwestycji jest szacowany na ok. 3,5 mln zł.

Przebywanie w remontowanym budynku bywa męczące, jeśli przebieg prac zakłada chociażby kucie ścian. Dlatego przedstawiciele MGOPS-u organizują seniorom zajęcia w terenie aktywizując ich przez to bardziej ruchowo.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz