Duke Robillard na początek Jimiway’a

0
Amerykański gitarzysta Duke Robillard zadebiutował na scenie pół wieku temu. Od tego czasu koncertuje niemal nieprzerwanie. Wczoraj wystąpił na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury jako pierwsza gwiazda Jimiway Blues Festiwal.

Duke Robillard rozpoczynał karierę, zakładając w 1967 roku najsłynniejszą orkiestrę bluesową świata The Roomful of Blues, z którą koncertował i nagrywał płyty przez 12 lat. Później przez wiele lat był podporą The Legendarny Blues Band i The Fabulous Thunderbirds, a od kilkunastu lat nagrywa i podróżuje z własnym zespołem The Duke Robillard Band. Jego ostrowskiego koncertu wysłuchała nie tylko publiczność festiwalowa, ale też  fani audycji radiowej „Bielszy odcień bluesa”, prowadzonej przez Jana Chojnackiego na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia, bo koncert był transmitowany na żywo.

Wcześniej jako support zagrała – znana z „czarnego” głosu i zamiłowania do muzyki zakorzenionej w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej – wokalistka i gitarzystka, Magda Piskorczyk.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick