Duda czy Trzaskowski? Co mówią wyniki sondażu late poll? [AKTUALIZACJA]

16
Takiej sytuacji jeszcze nie było! Sondażownia IPSOS nie jest w stanie wskazać zwycięzcy drugiej tury wyborów prezydenckich. Wyniki exit poll wskazują, że Andrzej Duda uzyskał 50,4%, a Rafał Trzaskowski - 49,6%. Próg błędu wynosi +/- 2%. Wyniki sondażowe late poll wskazują niewiele większą przewagę Dudy nad Trzaskowskim.

O 21.00 poznaliśmy wyniki sondażu exit poll zebrany z informacji pozyskanych przez ankieterów IPSOS od wyborców z całej Polski. To pierwsze nieoficjalne wyniki po zakończeniu głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich.

Po północy będą znane wyniki late poll, a więc sondaż połączony z częściowymi wynikami z komisji wyborczych. Później pozostanie nam już czekać najpierw na szczątkowe, a następnie pełne wyniki zliczone przez Państwową Komisję Wyborczą.

Frekwencja 12 lipca była rekordowo wysoka, choć i tak wielu Polaków posiadających prawo do głosowania, nie zdecydowało się wziąć udziału w głosowaniu. Na godz. 17.00 – jak podała PKW – głos oddało 52,10% osób posiadających prawo do oddania głosu w wyborach. Według sondażu exit poll frekwencja osiągnęła 68,90%.

AKTUALIZACJA – 01.47

Jak wynika z sondażu late poll, który przedstawia dane poszerzone o wyniki z 50 proc. komisji wyborczych, przewaga Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim nieznacznie wzrosła i teraz wyniki kształtują się na poziomie: Andrzej Duda – 50,8%, Rafał Trzaskowski – 49,2%.

Nadal czekamy na pierwsze cząstkowe wyniki podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Na razie publikowane są dane dotyczące frekwencji w poszczególnych gminach, ale dane nie są jeszcze pełne.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

 1. 25
  9

  Języczkiem u wagi mogą okazać się głosy z miasteczka zamieszkiwanego przez 75000 osób. Z tym że wszyscy są uprawnieni. Rafał ma tam ponad 80% poparcia. To miasteczko nazywa się polskie zakłady karne

 2. 32
  15

  Słuchając wypowiedzi to aż żal więcej bo ci Prezydent Warszawy potrafi już wiemy nawet Mazowsze to nie wybrało bo się przekonali zero projektu planu tylko ten to tamten tamto….

 3. 42
  19

  Oj , Pan Rafał poczerwienieje ze złości jeśli przegra i chyba bym nawet chciała to zobaczyć. Mimo wszystko Pan Andrzej potrafi zachować twarz i z godnością przyjąć wynik nawet jeśli nie zwycięży. Co za dziwne zachowanie na zaproszenie prezydenta … osobiście odbieram to … „nie dziś nie …. jak wygrana będzie po mojej stronie czego pewien jestem „Cholendarnie” wtedy się spotkamy żebym Cię móc wysmiac a może nawet upokorzyć , zasmiać Ci się w twarz”
  Naprawdę tak to odbieram … ważniejsze zwycięstwo niż podanie ręki konkurentów? …… wszystko co wyślemy wraca …. ehh …. zero kultury i obycia … tylko klapki na oczy …. Korytko koryto …

 4. 44
  16

  Zwyciężyła normalność. Najlepiej to może oddać wypowiedź pierwszej damy w wieczorze wyborczym. Nie będzie sprzedawania Polski przez kogoś kto wskoczył kilka tygodni przed wyborami i stosuje chwyty poniżej pasa unikając debaty, bo po prostu nie miał programu. Wałęsa w 1995 roku przegrał podaniem nogi Kwaśniewskiemu a Trzaskowski przegrał unikając konfrontacji. Zwycięstwo jest o tyle spektakularne bo przy rekordowej frekwencji. Możemy spać spokojnie przez następne 5 lat że nam po kamienicę Jozue ani Rabe nie zapuka do drzwi.

  • 11

   Bieda i ubóstwo to było za PO i dlatego przegrali wybory. Trzaskowskiemu też teraz podziękowano.

 5. 15

  Do Isia:
  Ja też bym chciała zobaczyć to ubóstwo. Dopiero wszystko się zaczyna powoli układać. Gdyby nie koronawirus byłoby jeszcze lepiej. Teraz będzie nieco trudniej ale przynajmniej mam spokojna głowę ze nie będzie „rozpierdaki” na wszystkie strony . Cieszę się, że wygrał kulturalny i prawdomowny człowiek a nie człowiek, który nie ma odwagi podać ręki konkuretowi.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick