Drugi z czterech – po remoncie. Było szpetnie, a jest…

3
Numerowane stoiska handlowe, zadaszenie w postaci wiaty, betonowe blaty, węzeł sanitarny w postaci toalet i źródła wody, oświetlenie – tak wygląda zieleniak przy ul. Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim po modernizacji. Remont wyniósł miasto ponad pół miliona złotych.

W lipcu ruszyły prace przy modernizacji ostrowskiego zieleniaka przy ulicy Konopnickiej. To drugi po targowisku przy Tomczeka/Paderewskiego plac handlowy, który został poddany remontowi. – To miejsce było skrajnie zniszczone – twierdzi prezydent miasta Beata Klimek. Samorząd przeznaczył dokładnie 516 tysięcy złotych na to zadanie inwestycyjne.

Zadaszenie placu gwarantuje teraz stalowa wiata handlowa o powierzchni ok. 187 m2, wygodą dla handlujących jest też węzeł sanitarnym i oświetleniem. Sprzedawcy mają do dyspozycji ujęcie wody czy toalety „za rogiem”.

W planach jest też częściowa modernizacja targowiska przy ulicy Głogowskiej, szczegółowy zakres ewentualnych prac nie jest znany. Czwarty z placów handlowych będących pod zarządem spółki Targowiska Miejskie – przy ulicy Witosa – nie wymaga modernizacji. To aktualnie w pełni dostosowany do handlu teren.

Materiał filmowy z otwarcia zmodernizowanego zieleniaka w załączeniu.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Dzięki za poprawienie, ale kilka wyrazów wcześniej jest taki zwrot z literówką: „…jest też węzeł sanitarnym…”. Wypadałoby dostrzec.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick