Druga z rzędu wygrana BM Slam Stali. Polpharma wciąż bez punktów [WIDEO]

Gospodarze kontrolowali losy sobotniego meczu od pierwszych minut. Bardzo dobrze na tle Polpharmy wyglądała defensywa BM Slam Stali, była również wysoka skuteczność w ataku. Dzięki temu gospodarze w trzeciej kwarcie prowadzili już różnicą 20 punktów.

W końcówce Polpharma zdołała odrobić część strat, jednak zabrakło czasu, żeby zbliżyć się do gospodarzy. – Szkoda, że zaczęliśmy grać dopiero wysoko przegrywając. Mamy młody zespół, na którym jest duża presja. Musimy nauczyć się grać od pierwszych minut meczu – mówił Marek Łukomski, trener Polpharmy.

Najlepszym koszykarzem Stali był Nikola Jevtović. Serb zagrał drugi bardzo dobry mecz, po zeszłotygodniowym w Gdyni, teraz rzucił 15 punktów i miał 13 zbiórek. Najwięcej punktów rzucili jednak Paulius Dambrauskas i Jay Threatt.

Osiem punktów rzucił Przemysław Żołnierewicz, jednak patrząc przez pryzmat całego spotkania, był jednym z najważniejszych koszykarzy zespołu. Zebrał 8 piłek, miał także 6 asyst. – Już się śmiejemy w szatni, że zaczynałem sezon na dwójce, kryjąc rozgrywających, teraz jestem podkoszowym. Mam jednak takie warunki fizyczne, które pozwalają mi bronić różnych pozycji, więc to wykorzystuje – mówił po meczu Żołnierewicz.

Teraz przed zespołem BM Slam Stali wyjazd do Stargardu. Mecz ze Spójnią 17 listopada o godz. 15:00.