Drogą miłości – VII Droga Krzyżowa Ostrowskich Środowisk Twórczych [ZDJĘCIA]

6
Dziś w ostrowskiej Konkatedrze już po raz siódmy odbyła się Droga Krzyżowa Ostrowskich Środowisk Twórczych. W tym roku rozważania przebiegły pod hasłem "Drogą miłości".

To już tradycja, że w Niedzielę Palmową osobistości ostrowskiej kultury spotykają się wraz z wiernymi w Konkatedrze, by wspólnie przeżyć drogę krzyżową. Pomysłodawcą tej inicjatywy jest Andrzej Leraczyk, były naczelnik wydziału kultury i sztuki.

Rozważania prowadzą artyści, poeci, nauczyciele, animatorzy kultury, księża i muzycy z Ostrowa Wielkopolskiego. Towarzyszyli im trębacze, skrzypaczki, flecistki, organiści oraz Chór Nauczycielski.

Drogę krzyżową prowadził ks. biskup Łukasz Buzun. Uczestniczyli w niej także ks. Krzysztof Nojman, proboszcz ostrowskiej Konkatedry oraz ks. Marcin Kierzek, duszpasterz diecezjalny środowisk twórczych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Jeżeli udział w tym wydarzeniu brał Chór Nauczycielski, to były rozważania na temat ciężkiej walki tej grupy społecznej w szeregach komunisty Broniarza czy może na temat ciężkiej sytuacji ich uczniów i rodziców?

  2. Mam nadzieję, że hierarchowie kościelni w czwartek nie zapomną Leraczykowi, Wójcickiemu, Kornaszewskiemu no i choćby Ziółkowskiemu umyć nóg!

  3. Jeżeli w drodze krzyżowej bierze udział proboszcz fary Nojman, to czy będzie specjalna stacja Adamowicza o którego duszę ten ksiądz modlił się nawet na ostrowskim rynku razem z Beatą Klimek, Elżbietą Grochowską i innymi?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick