„Droga przez łąki” przez miesiąc w remoncie

0
Około miesiąca potrwają prace na drodze do Strzyżewa. To odcinek drogi kończący rozpoczęte wcześniej prace. Ze względu na podkłady torfów pod jezdnią ulegające przemieszczeniom była to jedna z najtrudniejszych pod względem technologicznym inwestycji drogowych realizowanych przez Powiat Ostrowski.

W 2013 r. przystąpiono do długo oczekiwanego przez mieszańców tej miejscowości remontu „drogi przez łąki’’. Prace rozpoczęto od najbardziej zniszczonego odcinka, na którym w wyniku przemieszczania się torfów jezdnia była do tego stopnia zdeformowana, że groziła przewróceniem lub zsunięciem się do rowu samochodów dostawczych i pojazdów rolniczych, zwłaszcza zimą.

Konieczne było przygotowanie nowej specjalnej technologii. Po przeprowadzeniu odwiertów zastosowano tzw. geosiatkę – rodzaj specjalnego zbrojenia z tworzyw sztucznych, na którą przychodzi warstwa podbudowy z kruszywa łamanego, na to dopiero 12 cm nawierzchnia bitumiczna.

Rozpoczynający się z początkiem sierpnia remont obejmie brakujący ok. półkilometrowy odcinek drogi. Koszt prac wyniesie ok. pół miliona złotych, które pochodzą w większości z budżetu Powiatu Ostrowskiego, ale również z Gminy Sieroszewice.

Dzięki tej współpracy i montażowi finansowemu mieszkańcy otrzymają bezpieczną drogę, która, mam nadzieję, będzie im dobrze służyć – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick