Drobny hodowca zatrzymany przez policję

0
Blisko 150 gramów marihuany znaleźli ostrowscy kryminalni w jednym z mieszkań na terenie miasta. Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który uprawiał marihuanę w specjalnie przygotowanym do tego celu namiocie.

Mundurowi ustalili, że 30-letni ostrowianin hoduje w swoim pokoju krzewy marihuany. Tego samego dnia policjanci pojechali do wskazanego mieszkania i przeszukali pomieszczenia.

Okazało się, że w pokoju 30-latka w specjalnie przygotowanym namiocie znajdowało się kilka krzewów marihuany. Oprócz tego policjanci znaleźli pojemniki z suszem roślinnym, który poddano badaniu testerem narkotykowym. Badanie wykazało, że jest to marihuana. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli łącznie 6 krzewów i blisko 150 gramów marihuany – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy ostrowskiej policji.

Policjanci zatrzymali właściciela nielegalnej uprawy. Śledczy następnego dnia ogłosili mu zarzuty uprawy krzewów konopi oraz posiadania przyrządów przeznaczonych do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

 

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick