DPS w Psarach dziękuje za pomoc. Wzruszające podziękowania od pracowników i pensjonariuszy placówki

0
Fot. dpspsary.pl
Dom Pomocy Społecznej w Psarach w powiecie ostrowskim wrócił już do normalności po miesiącach heroicznej walki o życie i zdrowia pensjonariuszy i pracowników placówki. Została ona zamknięta 7 kwietnia po tym, jak u jednej z pracownic wykryto koronawirusa. W środku zostało zamkniętych wtedy ponad 200 osób, a za zamkniętymi drzwiami trwała walka z wirusem. Teraz dyrekcja Domu Pomocy Społecznej dziękuje wszystkim, którzy okazali pomoc i dobre serce pracownikom, jak i chorym pensjonariuszom.

„W imieniu Pracowników i Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Psarach wdzięczna i wzruszona pragnę złożyć wszystkim Darczyńcom oraz ludziom dobrej woli serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc, wsparcie materialne i finansowe oraz za wszystkie dobre słowa, które otrzymaliśmy w tym trudnym dla wszystkich czasie epidemii COVID-19” – tak rozpoczynają się podziękowania skierowane przez Milenę Przybylską, dyrektor placówki.

Dom Pomocy Społecznej w Psarach został zamknięty i objęty kwarantanną 7 kwietnia, kiedy u jednej z pracownic wykryto zakażenia koronawirusem. Patogen bardzo szybko rozprzestrzeniał się po budynku i atakował kolejnych pensjonariuszy. Ci w cięższych stanach transportowani byli do szpitali zakaźnych, a pracownicy dzień i noc zajmowali się pozostałymi (często również zakażonymi) podopiecznymi. Większość z nich to osoby leżące, wymagające całodobowej opieki. – Przez te sześć tygodni personel pracował rotacyjnie i zmieniali się co dwa tygodnie. Pierwsza grupa została zamknięta w DPS-ie z zaskoczenia 7 kwietnia. Wtedy nadeszła decyzja sanepidu o objęciu placówki kwarantanną – mówiła Milena Przybylska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Psarach.

Decyzja o całkowitym zdjęciu kwarantanny dotarła 19 maja w godzinach popołudniowych. Wtedy personel, jak i pensjonariusze odetchnęli z ulgą, a placówka mogła zacząć pracować normalnie. Dyrektor DPS-u przekazała wzruszające podziękowania dla wszystkich, którzy pomagali przetrwać ten trudny czas.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick