Dożynki gminne we Wtórku tuż, tuż. Zobaczysz je na żywo tylko u nas!

1
Wielkimi krokami zbliżają się dożynki gminne we Wtórku. Tegoroczne święto plonów zapowiada się niezwykle interesująco i potrwa niemal cały dzień.

Święto plonów rozpocznąie się od utworzenia korowodu dożynkowego i poświęcenia nowo wybudowanej ulicy w tej miejscowości. Następnie o 14.00 rozpocznie się uroczysta polowa msza św. na placu dożynkowym, po której odbędzie się część obrzędowa, a następnie artystyczna. Na scenie wystąpią m.in. Furmany, Gorzyczanie, Wiecznie Młodzi, Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio, a także laureatki PATAgo 2017 i 2018: Natalia Gierszyńska i Julia Błaszczyk.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Główną nagrodą w loterii fantowej będzie fiat tipo, a fani podniebnych podróży będą mogli skorzystać z lotu balonem. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Piękni i Młodzi, a do tańca ma przygrywać Stres Band.

Starostami tegorocznych dożynek będą Angelika Lipka i Grzegorz Majchrzak. Pani Angelika mieszka we Wtórku wraz z mężem i dwoma córkami. Prowadzi plantację pomidorów szklarniowych, które można kupić nie tylko w Polsce, ale także w Anglii, Niemczech i Niemczech. Na powierzchni 6,5 tys. m2 rośnie ok. 17 tys. sadzonek pomidorów.

Grzegorz Majchrzak natomiast jest mieszkańcem Topoli Małej, gdzie razem z żoną prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 52 ha. Specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej. W 2016 roku zdobył tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku (pierwsze tego typu wyróżnienie w gminie Ostrów Wielkopolski i jedno z niewielu w powiecie ostrowskim). Początkowo zajmowali się hodowlą bydła, ale zdecydowali się postawić na trzodę, co okazało się dobrą decyzją.

Telewizja Proart poprowadzi transmisję na żywo z dożynek gminnych we Wtórku. Będzie ją można zobaczyć także na wlkp24.info pod tym adresem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick