Dotacje dla strażaków, ponownie dla szpitala i na wywóz odpadów wielkogabarytowych. Sprawdź, co działo się podczas sesji

1
Majowa sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego była wyjątkowo krótka. Trwała niespełna pięć godzin, a w tym czasie samorządowcy zdołali przegłosować kilka istotnych zmian do budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej. Pieniądze popłyną m.in. do strażaków, szpitala i na sfinansowanie wywozu odpadów wielkogabarytowych w drugiej połowie roku.

Władze miasta zaproponowały przekazanie Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim na zakup wozu bojowego. Kwota 45 tys. zł nie jest przypadkowa. – To jest swoista wkładka samorządowa. Wniosek z prośbą o dofinansowanie wpłynął do nas od komendanta ostrowskiej straży. Według algorytmu wsparcie zostało wyliczone na taką kwotę – powiedziała podczas sesji prezydent miasta Beata Klimek.

Kolejną dotację otrzyma także ostrowski szpital. Tym razem 75 tys. zł ma pomóc w sfinansowaniu zakupu nowoczesnego łóżka porodowego. Ma ono umożliwiać ułożenie kobiety w ciąży we wszystkich pozycjach porodu: klasycznej, siedzącej, bocznej, klęczącej i kucznej.

Zdecydowanie więcej pieniędzy zostanie przekazane na pokrycie kosztów wywozu odpadów wielkogabarytowych z terenu Ostrowa Wielkopolskiego. Wiceprezydent Mikołaj Kostka podkreślił, że wyliczenia wskazują na wzrost gromadzonych odpadów tego typu. – W związku z tym, że umowę zawrzemy do końca maja, aby obowiązywała od 1 czerwca, zwracamy się do radnych z wywołaną zmianą zwiększającą środki na odbiór i transport odpadów o kwotę 310 tys. zł. Albo do kwoty 310 tys. zł, ponieważ jest to oparte na prognozie strumienia odpadów, który będzie odbierany od mieszkańców Ostrowa w drugiej części tego roku – podkreślił Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Joanna Lisiak, Szymon Matyśkiewicz i Arkadiusz Sodkiewicz poprosili o doposażenie Przedszkola nr 3. Mowa o sprzęcie kuchennym, którego – zdaniem rodziców zgłaszających tę sprawę samorządowcom – brakuje. – Dotyczy to m.in. braku pieca konwekcyjnego, garnków, patelni i innych akcesoriów – wyliczała radna Lisiak. Prezydent Beata Klimek obiecała, że skontaktuje się w tej sprawie z dyrektor placówki, a odpowiedź rajcom przedstawi na piśmie.

XXXIV Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick