Dostali ponad 260 tys. zł na laptopy do zdalnej nauki, ale złożyli wniosek o kolejne pieniądze

0
Fot. Pixabay
Dwie dotacje na zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli właśnie wpłynęły na konto Kalisza. To 263 tys. zł, ale przedstawiciele miasta nie zamierzają się zatrzymywać. Złożony został wniosek o kolejne 462 tys. zł tym razem z przeznaczeniem na komputery dla uczniów i nauczycieli szkół zawodowych, a nie podstawowych.

Władze Kalisza pozyskały 263 tys. zł z przeznaczeniem na zakup laptopów, które trafią do szkół, a następnie do uczniów i nauczycieli, aby poprawić jakość zdalnej edukacji. Pieniądze pochodzą z dwóch źródeł. Pierwsze z nich to program „Zdalna Szkoła+” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozyskano z niego 165 tys. zł, za które kupiono 60 zestawów laptopów ze słuchawkami. Sprzęt trafi do 23 kaliskich szkół podstawowych, a następnie głównie do rodzin wielodzietnych. Kolejne 98 tys. zł to pieniądze z rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury informacyjno-komunikacyjnej „Aktywna tablica”. Z tej puli kupiono laptopy dla siedmiu kaliskich podstawówek, która także posłużą do zdalnej nauki.

CZYTAJ: Radny odpowiada na krytykę. “Nie można karać dziecka za rodzica”

Miasto stara się także o środki na zakup sprzętu komputerowego do nauki zdalnej w ramach nadzwyczajnego w zakresie pandemii koronawirusa naboru wniosków w trybie konkursowym z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi 543 750 zł, z czego samorząd stara się o dofinansowanie w wysokości 462 187,50 zł.

Pozyskanie takiej kwoty pozwoliłoby na zakup kolejnych 165 laptopów do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli, ale tym razem ze szkół zawodowych.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick