Dorota Wellman pomogła chłopakom z Broniszewic [ZDJĘCIA]

3
fot.domchlopakow.pl
Dom chłopaków w Broniszewicach w powiecie pleszewskim, który powstaje pod nadzorem sióstr Dominikanek, rośnie i pięknieje w oczach. Już 1 września jego wielkie otwarcie, a w tej chwili odbywa się wyposażanie pomieszczeń. Wielu darczyńców zgłosiło chęć pomocy i przesłali potrzebne sprzęty. Hojnością podzieliła się także dziennikarka Dorota Wellman, fundując meble do pokoi chłopaków.

W prezencie od dziennikarki znalazły się komody, szafy, krzesła, fotele, a także pluszaki, które będą towarzyszyć chłopcom. – Dziękujemy Dorocie Wellman, że zatroszczyła się o to, żebyśmy je mieli zupełnie za darmo. Pierwszy transport rozładowany i meble znalazły się już w pokojach chłopców. Czekamy na drugi. Otaczają nas wspaniali ludzie!!! – czytamy na stronie internetowej Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Broniszewicach.

Siostry Dominikanki pochwaliły się też zdjęciami:

Meble zasponsorowała także jedna z firm z Nowych Skalmierzyc, która przekazała sofy, fotele, krzesła, stoliki, a także materace do łóżek. – Dzięki tak wspaniałym ludziom dom jest wyposażony imponująco – mówią siostry.

Chłopcy z niecierpliwością czekają na swoje pokoje. Aby czuli się w nich jak najlepiej, siostry zadbały o fototapety na ścianach. Żaden z obrazów nie jest umieszczony przypadkowo. Mikołaj i Krzyś uwielbiają wiatraki, więc na ich ścianach jest właśnie taki motyw. Karol i Darek to fani straży pożarnej. Nie mogło więc zabraknąć wielkiego czerwonego wozu. A Maciek i Łukasz uwielbiają „stówki”. Patrząc na ich ścianę aż dwoi się i troi od od studolarówek.

To nie koniec nowości. Wyposażono także łazienki. Podopieczni sióstr mają wanny, prysznice i wybrane przez nich kafelki. Wszystko oczywiście zostało dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

W domu pojawiły się również balustrady, a posesję okala ogrodzenie. – Dziękujemy panu Romanowi za sfinansowanie ogrodzenia domu chłopaków, bramy, furtki i wszystkich balustrad wewnątrz budynku. Jest pięknie! mówią siostry.

Oficjalne otwarcie Domu Chłopaków w Broniszewicach już 1 września!

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Brawa dla Sióstr ze świetnie zorganizowane akcje.
    I brawa dla Pani Dorotki Wellman, która nigdy nie jest obojętna na drugiego człowieka 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick