Dominacja BM Stali i szóste zwycięstwo w sezonie [WIDEO]

1
Ostrowianie jeszcze przed meczem z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz zapowiedzieli, że grają o pełną pulę przed przerwą na mecze reprezentacji Polski. Tak też zrobili, dominując w dwóch domowych meczach. Po odprawieniu bydgoskiego zespołu, w czwartek nie dali żadnych szans ekipie ze Śląska. BM Stal już po pierwszej kwarcie prowadziła 29:14, która w końcowym rozrachunku okazała się decydująca dla losów meczu. I mimo że goście nie wygrali żadnej z czterech kwart, to po przerwie byli już równorzędnym rywalem. Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jakub Garbacz z 23 punktami, dla gości skutecznym graczem okazał się Jure Skifić, autro 19 punktów.

BM Stal Ostrów Wielkopolski – Tauron GTK Gliwice 100:76 (29:14, 20:15, 29:26, 22:21)

BM Stal: Jakub Garbacz 23, Adonis Thomas 22, Damian Kulig 15, Nemanja Djurisić 14, Aleksander Załucki 8, Aigars Skele 7, Ojars Silins 5, Scott Reynolds 3, Filip Siewruk 3, Antoni Waniak 0, Bartosz Rachwalski 0, Krzysztof Rozpędowski 0.

Tauron GTK: Jure Skifić 19, Terrance Ferguson 13, Szymon Ryżek 12, Mateusz Szlachetka 11, Tomasz Palmowski 6, Aleksander Busz 5, Filip Put 5, Earl Rowland 4, Norbert Maciejak 1, Kamari Murphy 0, Igor Krzych 0.