Dofinansowania kuszą ostrzeszowian do wymiany pieców na niskoemisyjne

0
W marcu tego roku gmina Ostrzeszów uchwaliła regulamin udzielenia dotacji celowej na dofinansowanie wymiany kotłów niskosprawnych na niskoemisyjne źródła ciepła. Jak się okazuje pomysł proekologiczny samorządu spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Do tej pory wnioski złożyło niespełna czterdziestu właścicieli starych pieców. W przyszłym roku także będzie można ubiegać się o dofinansowanie.

Wysokość dotacji wynosi maksymalnie 40% inwestycji, jednak nie więcej niż 3000 złotych w przypadku podłączenia danego budynku, mieszkania lub lokalu do sieci ciepłowniczej, sieci gazowej, montażu kotła gazowego bądź pompy ciepła i 2 tysięcy złotych – w przypadku instalacji wysokosprawnego kotła klasy 5.  Celem projektu jest poprawienie jakości powietrza na obszarze gminy. W tegorocznym budżecie zabezpieczono na ten cel 66 tysięcy złotych.

Wnioski o udzielenie dotacji w danym roku można było składać  do 31 października. O przyznaniu środków decydowała kolejność złożenia, a wnioski, na które zabraknie pieniędzy zrealizowane zostaną w pierwszej kolejności w następnym roku.

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick