Jak dobrze wybrać laptopa do domu? [artykuł sponsorowany]

2
Nadszedł czas kupna laptopa do domu, ale kompletnie nie masz pojęcia czym kierować się przy wyborze? Jaka firma i model laptopa będą całkowicie spełniać Twoje oczekiwania? W tym krótkim artykule dowiesz się, na co szczególnie zwracać uwagę, by nie żałować zakupu w przyszłości [artykuł sponsorowany]

 

Na samym początku warto zwrócić uwagę na fakt, że laptop laptopowi nierówny. Nie każdy użytkownik wymaga od sprzętu tego samego, więc dużo będzie zależało od indywidualnych potrzeb.

Komputer z zainstalowanym systemem czy bez?

Gdy kupujemy komputer firmy oferują nam zainstalowanie systemu operacyjnego, bez którego komputer nie może funkcjonować. Można spotkać się z różnymi opiniami, ponieważ niektórzy zachęcają i polecają kupić komputer „od razu ze wszystkim”, jednak inni podchodzą do tego raczej sceptycznie. Dlaczego? W dużej mierze chodzi o cenę. Prawda jest taka, ze komputer bez zainstalowanego systemu może być nawet o kilkaset złotych tańszy, ale z autopsji wiem, że lepiej kupić laptopa z systemem operacyjnym – chociaż będzie to nas trochę więcej kosztować. Raz, że laptop jest gotowy do użytku natychmiast po zakupie, a dwa, że nie musimy przeprowadzać instalacji na własną rękę.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę przy zakupie laptopa?

Przed kupnem czegokolwiek warto jest przejrzeć opinie recenzentów, bo przecież laptop, który ma mnóstwo negatywnych opinii, nie ma ich bezpodstawnie, prawda? Z kolei, jeśli dużo osób chwali konkretny model, to coś musi w tym być. Dodatkowe czynniki, które powinny wpływać na podjęcie wyboru to oczywiście rozmiar i waga. Jeżeli komputer będzie na pewno używany tylko w domu, to nic nie stoi na przeszkodzie by posiadał duży ekran, jednak jeśli przeznaczenie laptopa z domowego zmieni się w podróżniczy to warto zadbać, by laptop był lekki i raczej średnich rozmiarów.

Im droższy tym lepszy?

W większości przypadków faktycznie jest tak, że im droższy laptop, tym lepszy, ponieważ różni się „wnętrzem”, czyli parametrami. Jednak do użytku typowo domowego nie potrzebujemy przesadnie dobrego komputera umożliwiającego np. granie w najnowsze gry, prawda? Znaczna większość stawia raczej na surfowanie po internecie i oglądanie filmów. Zamiast inwestować w przesadnie drogiego laptopa warto sprawić sobie ubezpieczenie takie jak https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance i chociaż mieć pewność, że w przypadku kradzieży (włamania się, niestety, zdarzają) mamy jakieś zabezpieczenie.

Podsumowując – przed kupnem laptopa warto się na spokojnie zastanowić by nie żałować i najlepiej wziąć do pomocy jakiegoś znajomego informatyka, który się na tym zna i może spojrzeć na wszystko okiem specjalisty 😉

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick